Android Cep Telefonları

Samsung Galaxy Note 4 Wi-fi Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 4 serisinde oluşan Wi-fi bağlantı sorununa çözümler sunacağız. Samsung‘un geliştirdiği ve günümüzde dünyanın en iyi 5 akıllı telefonunda biri olan Samsung Galaxy Note 4 cihazı yüksek performans ve kaliteli materyaller barındırdığından ötürü kullanıcıları tarafından heyecan ile beklenmiş ve tercih edilmiştir. Note 3 henüz piyasaya yeni girdiğinde bile kullanıcılar tarafından Note 4’ün sürekli konusu açılmış ve merak konusu haline gelmişti. Kusursuz altyapısı ve özellikleri ile teknoloji sevenlerin huzuruna çıkan Samsung Galaxy Note 4 her ne kadar yüksek performans ve özellikleri ile gündeme otursa da, diğer akıllı telefonlarda da oluşan sorunlardan yaşamaktadır. Şimdi sizlere sunacağımız Wi-fi bağlantı sorunun çözümleri ile cihazınızda ki bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

samsung galaxy note 4 wi-fi sorunu ve çözümü

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 Wİ-Fİ SORUNUNA ÇÖZÜM

  • Öncelikle cihazınızın wi-fi ayarlarına girerek bağlı olduğu modemi unutun işlemini gerçekleştirin. Daha sonra modeminizi 15 saniyeliğine kapatın ve yeniden açarak cihazınız ile modeme bağlanmayı deneyin.
  • Bir diğer etken ise, Güç Tasarrufundan kaynaklanmaktadır. Cihazınızın ayarlarına giderek Güç Tasarrufu modunu kapalı hale getirin. Cihazınızda ki bu özellik cihazınızın şarjının tükenmesin sağladığı gibi bazen’de wi-fi bağlantılarında sorun yaratmaktadır. Bunların yanı sıra Wi-fi açık olsa dahi veri akşını önlemektedir.
  • Sorun hala devam ediyor ise, cihazınız internete bağlı olduğu göründüğü taktirde halen sorun varsa bunun için önce cihazınızda bulunan Ayarlar > Wi-fi > Bağlı olduğunuz modem‘in adına tıklayarak Gelişmiş Ayarlara girin. Açılan ağ ayarlar penceresinde DNS adresinizi 4.2.2.2 / 4.2.2.1 şeklinde girin ve cihazınızda tekrar wi-fi bağlantısı kurmaya çalışın.
  • Eğer bunların hiç biri tesir etmediyse, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmekten başka çareniz kalmamış demektir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden evvel mutlaka özel ve kişisel dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın.

Yazar Hakkında

mm

İbrahim İnandırıcı

Yorum Yazın