Samsung Galaxy Note 4 Şarj Sorunu ve Çözümü

tarafından
2513
Samsung Galaxy Note 4 Şarj Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 4 cihazlarında oluşan şarj sorunu hakkında çözümler sunacağız. Bildiğiniz üzere 2014 yılında Samsung markası amiral gemisi Samsung Galaxy Note 4 serisini piyasaya sürerek kullanıcılarını kendine hayran bırakacak tarzda bir performans ve yeni özellikler ile birlikte geldi. Halen günümüzde Android cihazları arasında en iyi batarya kullanıma sahip olan Galaxy Note 4 serisi bazı kullanıcılar tarafından batarya sorunlarının yaşandığını ve bu konu hakkında arayış içerisine girdiklerini dile getirmişlerdir. Eğer cihazınızda bataryanın birden bire azalması veya çabucak tükendiğinden yana şikayetçiyseniz aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz yöntemler ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

samsung galaxy note 4 şarj sorununa çözüm

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 ŞARJ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • Öncelikle bataryanın bitmesi konusunda en çok etken eden sorunun güç tasarrufunun kapalı olmasıdır. Ayarlar > Güç Tasarrufu ayarlarına gelerek bu modu etkinleştirin.
  • Cihazınızda bulunan Wi-fi, Mobil Veri veya GPS gibi uygulamaları kullanmadığınız zamanlar’da mutlaka kapalı tutun. Çünkü sürekli olarak veri alışverişi yaptıklarından dolayı bataryanın çabuk bitmesine neden olmaktadırlar.
  • Bataryanın çabuk bitmesinin bir diğer sebeplerinden olan titreşim, ses ve ekran parlaklığıdır. Bundan ötürü ses seviyenizi ve ekran parlaklığını kısarak, aynı zaman’da titreşimi de kapatıp cihazınızın batarya ömrünü yükseltebilirsiniz.
  • Cihazınızın güncellemelerini kontrol etmenizde fayda olacaktır. Eğer cihazınız düşük bir Android sürümü ile işlevsellik gösteriyor ise, mutlaka güncelleme yapmanız gerekmektedir.
  • Güncelleme ve gerekli ayarları yaptıktan sonra mutlaka cihazınızı yeniden başlatmanız faydanıza olacaktır.
  • Yukarıda verdiğimiz yöntemler doğrultusunda cihazınız hala aynı sorun ile çalışmakta ise, son olarak Samsung Galaxy Note 4 cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Fabrika ayarlarına döndürmeden evvel cihazınızda bulunan özel dosyalarınızın yedeğini mutlaka almanız da fayda olacaktır. Aksi taktirde tüm veriler silinecektir.