Samsung Galaxy Note 4 Kapanma Sorunu ve Çözümü

tarafından
5896
Samsung Galaxy Note 4 Kapanma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 4 cihazlarında oluşan ani kapanma sorunlarına karşı çözümler sunacağız. 2014 yılında akıllı telefon piyasasına giriş yapan Galaxy Note 4 yüksek performans ve özellikleri ile dünya devi diğer akıllı telefonların önüne geçerek piyasayı toz duman ederek kullanıcıların yüzünü güldürmüştü. Satışa çıktığı günden bu yana halen akıllı telefon piyasasın en iyi ve yüksek performanslı 3 cihazından biri olan Samsung Galaxy Note 4, kusursuz altyapısı ve özellikleri sayesinde teknoloji kullanıcıları tarafından beğenilerek tercih edilmiştir. Fakat her akıllı telefonda olacağı gibi, Note 4 serisinde de sorunlar ile karşı karşıya gelinebiliyor. Bu sorunlardan biride kullanıcılar tarafından şikayet konusu haline gelmiş olan durduk yere kendiliğinden kapanma sorunu veya belli başlı uygulamalar yüzünden cihazın kendini yeniden başlatması gibi sorunlar olduğu dile getirilmiştir.

samsung galaxy note 4 kapanma sorunu ve çözümü

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 KAPANMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • Kapanma sorunlarının çoğu microSD kartlar yüzünden meydana gelmektedir. Cihazınız’da SD Kart var ise, cihazınızdan çıkarın ve bu sorunun tekrar edip etmeyeceği konusunda test yapın eğer cihazınızda kapanma sorunu yaşanmıyor ise, microSD hafıza kartınıza format atarak tekrar kullanabilirsiniz.
  • Eğer sorununuz SD kart ile alakalı değilse, cihazınızın kapanmasına neden olan bir diğer sebep batarya‘dan kaynaklı olabilir. Batarya’da meydana gelen şişiklik veya bataryanın cihaza temassızlık meydana getirdiği anlarda cihazınız kendiliğinden kapanabilir.
  • Sorununuz halen devam etmekteyse, cihazınızda yazılımsal veya donanımsal bir arızanın olduğu apaçık ortadadır. Cihazınızın Android sürümünü kontrol edin ve eski sürüm ise güncellemenizde fayda olacaktır.
  • Sorun halen devam ediyor ise, cihazınızın içerisinde bulunan tüm özel dosyalarınızın yedeğini alın ve fabrika ayarlarına döndürün. Yedeğiniz almadığınız takdirde tüm verilerinizin silineceğini unutmayın.
  • Tüm bunlara rağmen hala sorununuz çözülmediyse, garanti kapsamındaki cihazınızı yetkili servise emanet ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.