Samsung Galaxy Note 4 Ekran Donma Sorunu ve Çözümü

tarafından
3000
Samsung Galaxy Note 4 Ekran Donma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere dünya devi olan Samsung ‘un 2014 yılında çıkarmış olduğu ve halen günümüzde tercih edilen serisi Samsung Galaxy Note 4 cihazında oluşan ekran donma sorununa çözümler sunacağız. Bildiğiniz gibi 2014 yılında Türkiye’de satışa sunulan ve kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi beklenen Note 4 yüksek performans ve harika özellikleri ile kullanıcılarını memnun etmişti. Note 5 cihazının bir alt sürümü olan Note 4, yüksek işlemci gücü ve yeni özellikleri ile piyasadaki yerini almış ve kullanıcıların gönlünde taht kurmuştu. Fakat her akıllı telefonda da olduğu gibi Samsung Galaxy Note 4 cihazında da sorunlar oluşmaktadır. Bunların en yaygını ve kullanıcılar tarafından arayışa sürüklendiği sorunu ise ekranın donması veya ekranda titremelerin meydana gelmesidir. Şimdi sizlere bu sorun ile alakalı aşağıdaki verdiğimiz yöntemler ile bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız.

samsung galaxy note 4 ekran donma sorununa çözüm

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 EKRAN DONMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • Öncelikle akıllı telefonlarda oluşan donma sorunlarının büyük bir kısmı animasyon geçişlerinden kaynaklı olduğu söylenmektedir. Bu uygulamayı kapatmak için Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında > Yapım numarası bölümüne girerek üzerine 8 defa basın ve geliştirici olduğunuza dair bir bildirim alacaksınız. Açılan geliştirici seçeneklerinden bir önceki menüye dönün ve Geliştirici Seçeneklerine girerek orada bulunan Geniş animasyon ölçeği, animatör süre ölçeği ve Pencere animasyonu ayarlarını tamamen kapatın.
  • Note 4 cihazlarında bulunan S Voice sesli arama uygulaması bazen akıllı telefonlarda donma ve benzeri olaylar yaşatmaktadır. Pek kullanılmadığından dolayı kullanıcılar tarafından sürekli kapalı tutulmaktadır.  S Voice adlı uygulamaya girin ve üst kenarda bulunan menü tuşuna basıp, önünüze çıkacak olan listeden Settings’i seçerek Open via the home key yazının yanındaki tık işaretini kaldırın.
  • Eğer sorununuz halen devam etmekte ise, cihazınızda bulunan Android işletim sisteminin güncel olup olmadığını kontrol edin, eğer güncel değilse güncelleyip tekrar sorunun kontrolünü sağlayın. Eğer güncel ise, geriye sadece tek bir şey kalıyor oda cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmektir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden evvel mutlaka resim, kişi listesi veya özel dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın.