Samsung Galaxy Note 4 Cihazına Reset Nasıl Atılır

tarafından
479
Samsung Galaxy Note 4 Cihazına Reset Nasıl Atılır

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 4 cihazında reset atma işlemini detaylı bir şekilde anlatacağız. Note 4 reset atma yani format atma işlemi genellikle cihazda oluşan ve içinden çıkılamaz sorunlardan ötürü kullanıcıların bu yolu denediğini ve çoğu kez yanlış işlem yaptıklarından dolayı olumlu bir sonuca varamadıklarını çeşitli tartışma forumlarında görmekteyiz. Samsung Galaxy Note 4 cihazlarında oluşan kendiliğinden kapanma, ekran döndürme sorunu, cihazda donmalar, wi-fi veya bluetooth bağlantı sorunları ve benzeri birçok sorunların çözümü adına en son olarak cihazınızda uygulayacağınız resetleme işlemi sonrası istediğiniz sonuca ulaşmak mümkündür. Şimdi sizlere aşağıdaki verdiğimiz maddeler halinde Samsung Note 4 Reset Atma işlemini gerçekleştirmek için yönergeleri iyi takip edin ve size denilenin aynısını uygulayın.

samsung note 4 format nasıl atılır

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 RESET ATMA İŞLEMİ (FORMAT ATMA)

  • İlk önce cihazınızda bulunan kapama tuşu ile cihazınızı kökten kapayın.
  • Daha sonra ses açma tuşu ile kapama tuşuna aynı anda basarak cihazınızın tekrar açılmasını ve reset işlemine geçmesini bekleyiniz.
  • Cihaz açılınca 4-5 seçenekli yazı metni menüsü gelecek ses açma/kapama tuşu ile Factory Reset/Wide Data yazılı alana gelerek seçin ve bir sonraki işlemde;
  • Çıkacak olan birçok no yazısı arasında bulunan yes yazısına gelin ve seçin. Bu işlemleri üzerine gelerek açma/kapama(power) tuşu ile yapabilirsiniz.
  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan menü seçeneği arasında Reboot System seçeneğinin üstüne gelerek açma/kapama tuşu ile onaylayın.
  • Yapacağınız bu işlem sonrasında cihazınız yeniden başlayacak ve değişik türde data komutları içerilen ekranla karşı karşıya gelecekseniz panik yapmanıza gerek yok cihazınız format aşamasına girmiş bulunmakta çünkü. Bir müddet bekleyin cihazınız kendini sıfırlayarak aldığınız ilk günkü görünüme gelecektir.

Burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu;

  1. Bu işlemlere başlamadan evvel tüm özel dosyalarınızın yedeğini mutlaka almalısınız.
  2. Size verilen yönergeleri sırası ile ve eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.