Samsung Galaxy Note 4 Bluetooth Sorunu ve Çözümü

tarafından
6144
Samsung Galaxy Note 4 Bluetooth Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları,bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 4 serisinde oluşan bluetooth sorununa çözümler sunacağız. 2014 yılında akıllı telefon piyasasına muhteşem bir şekilde giriş yapmış, gerek yüksek performansı gerek ise diğer özellikleri ile kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanmış ve tercih sebebi haline gelmiştir. Samsung Galaxy Note 4 her ne kadar çoğu akıllı telefondan daha yüksek verimli olsa’da, aynı diğer akıllı telefonlar gibi sorunlarda meydana getirmektedir. Birçok akıllı telefonda da yaşanan bluetooth sorunu Note 4 cihazında da görülmektedir. Kullanıcılar tarafından genellikle araç kullanırken veya bluetooth aksesuarına bağlanmak için denedikleri sonuçlarda olumsuz yanıt almış olup, kullanıcıları arayış içerisine koymuştur. Şimdi sizlere Galaxy Note 4 serisinde oluşan bluetooth sorununa karşı çözümler sunacağız.

samsung galaxy note 4 bluetooth sorunu ve çözümü

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 BLUETOOTH SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • Öncelikle hiç bir yöntem kullanmadan evvel, kullanacağınız bluetooth cihazınızın sağlam olup olmadığından kesinlikle emin olmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra bluetooth cihazınız sağlam ise, Ayarlar > Bluetooth ayarları kısmına girerek burada bulunan tüm bilgileri silerek tekrar cihazınıza bağlanmayı deneyin.
  • Cihazınızda biriken çerezler ve tanımlı formlardan ötürü bağlantı kesikliği yaşanabilmektedir. Bundan dolayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Hepsi > Bluetooth bölümüne girerek üzerine tıklayın ve hemen ardından karşınıza çıkacak olan menüden Veriyi Sil ve Önbelliği Temizle seçeneklerine tıklayın. Ve hemen ardından cihazınızı yeniden başlatın ve açıldıktan sonra yeniden bağlanmayı deneyin.
  • Güncellemeleri mutlaka kontrol etmelisiniz cihazınızda ki mevcut Android sürümü eski olabilir bu nedenle, cihazınızın güncellemelerini yapın ve tüm güncellemeleri kontrol ettikten sonra cihazınıza yeniden bağlanmayı deneyin.
  • Eğer bu yöntemlerin hiç biri fayda etmediyse, en son cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek tekrar’dan bağlanmayı deneyin.

Eğer buda çözüm sağlamadıysa, cihazınızı daha fazla kurcalamadan mutlaka garanti kapsamında servise teslim edin.