Samsung Galaxy Note 3 Şarj Sorunu ve Çözümü

tarafından
3408
Samsung Galaxy Note 3 Şarj Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 3 serisinde oluşan şarj sorunu için çözümler sunacağız. Samsung markasının en iyi serisi olan Note serilerinden şuanda en çok kullanılan cihazı olarak bilinmektedir. Dayanıklığı ve güçlü performansı ile kullanıcılar tarafından hala tercih edilen Samsung Galaxy Note 3 cihazında bazen sorunlarla karşılaşılabiliyor.

Her akıllı telefonda oluşacak sorunlardan biri olan Şarj sorunu malesef Note 3 kullanıcıları tarafından şikayet konusu haline gelmiş ve kullanıcıları farklı arayışlara sürüklemiştir. Aşağıda size önerdiğimiz yöntemler doğrultusunda hareket etmeniz sayesinde cihazınızda oluşan bu sorundan kurtulabilirsiniz.

samsung galaxy note 3 şarj sorunu ve çözümü

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 ŞARJ SORUNUNA ÇÖZÜM

  • Sorunu kısa sürede çözmek adına yapacağınız ilk işlem cihazınıza bağlı olan şarj aletini, bir başka cihazda deneyerek çalışıp çalışmadığını, hızlı veya yavaş şarj alma ya da şarj alırken kopmalar olup olmadığını test edin. Eğer sıkıntısız bir şekilde başka bir cihazda sorun yaşatmadan şarj doluyor ise, şarj aletini yenileyerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
  • Bir diğer sorun ise, bataryaların elektrik akımından veya zamanla kullanım aşamasından ötürü şişme meydana gelebilmektedir. Cihazınızın bataryası eğer şişik ise, biran önce bataryayı değişin. Cihaza zarar vermenin yanı sıra şişen bataryalarda patlama meydana gelmesi durumdan tehlikeli durumlar yaşanabilir.
  • Son olarak cihazınızda şarj alma sorununa ilişkin bir diğer yöntem ise, uygulamalar ve işletim sistemi üzerinedir. Galaxy Note 3 cihazınızda bulunan işletim sistemi hataları veya bir takım uygulamalar yüzünden şarj sorunu meydana gelebilmektedir. Güç tüketimi yüksek olan uygulamalar, cihazınızın şarjını hızlıca emebilir ve sürekli olması dahilinde cihazınıza zarar verebilmektedir. Bunu bir nebzede olsa engellemek için Ayarlar > Güç Tasarrufu kısmına girin ve Güç Tasarrufu modunu etkinleştirin. Bunların yanı sıra cihazınızda kullanmadığınız uygulamaları silin veya sürekli açık olanları görev yöneticisinden durdurarak buna engel olabilirsiniz.