İnternet iOS

Safari Tarayıcı Son Kapatılan Sekmeler Nasıl Görüntülenir?

Safari-Tarayıcı
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Apple’ın gerek akıllı telefonlarında gerek bilgisayarlarında gerekse de tabletlerinde kendi geliştirdiği yazılımları kullanmayı tercih ettiğini biliyoruz. Sadece işletim sistemleri konusunda değil bunun yanında uygulama bazında da kendi geliştirdiği uygulamaların çok fazla dışına çıkmayı tercih etmeyen Apple’ın bu noktada akıllı telefonları için geliştirdiği internet tarayıcısı da Safari tarayıcı olarak biliniyor. Rakip internet tarayıcılarına göre kullanım alanı biraz daha dar olduğu için çok fazla ön plana çıkmasa da aslında Safari tarayıcılarında kullanıcılara sunduğu birçok özellik olduğunu da söylemek gerekiyor. Tabi tarayıcının özelliklerini kullanmak için bazı ayarları da bilmek gerekiyor. Bu noktada en çok merak edilen özelliklerden biri olan kapatılan sekmelerin nasıl görüntüleneceği özelliğini nasıl kullanırız bakalım.

  • İlk olarak yapmanız gereken tarayıcınızı açıp ardından ekranın sağ alt köşede yer alan sekmeler ekranına tıklamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra ekranda o an açık olan sekmelerini görüntülüyorsunuz. Açık alan sekmelerin dışında yeni kapatılan sekmeleri görmek istediğimizde ise biraz daha farklı bir işlem yapmanız gerekiyor.

Safari Tarayıcı

  • Bunun için yine sekmeleri görüntülemek için öncelikle sağ altta yer alan sekme görüntüleme butonuna basmanız gerekiyor. Bundan sonra ise ekranda çıkan “+” sekmesine basmanız gerekli. Bu işlemden sonra kapatılan sekmeler de ekranda görüntülenecektir.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız