Kurulum & Anlatım

US Robotics 9105 Modem Kurulumu Nasıl Yapabilir?

US Robotics 9105 Modem
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Modem kurulumu yapmak internet bağlantınızı kurmak için mutlaka gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Aksi halde modem ile internet kablosundan gelen verinin bağlantısını kuramayacağımız için servis sağlayıcımızdan hizmet alamıyoruz. Yani interneti kullanabilmek için en azından kararlı olarak kullanabilmek için servis sağlayıcımızdan ya da harici olarak aldığımız modemin kurulumunu mutlaka yapmamız gerekiyor. Modem kurulum işlemi ise her modem için küçük farklılıklar barındırıyor. Bu nedenle kullanacağınız modemin marka ve modeliyle beraber kurulum araştırması yapmanızda yarar var. Kurulum işleminden önce mutlaka araştırılması gereken modemlerden bir tanesi de US Robotics 9105. Servis sağlayıcıları tarafından çok fazla tercih edilmese de özellikleri bakımından bireysel kullanıcıların sık tercih ettiği modemlerden biri olan US Robotics 9105 kurulumunu gerçekleştirmek için birkaç küçük ayar yapmanız yeterli. Bakalım bu ayarları nasıl yapabiliriz.

  • Hemen her modemde olduğu gibi bu modemde de mutlaka öncelikle bağlantıları yapmanız gerekiyor. Modem internet bağlantısı, bilgisayar modem bağlantısı, ve modem güç bağlantısı gibi bağlantıları kurduktan sonra artık modem kurulumuna geçebilirsiniz.
US Robotics 9105 Modem

US Robotics 9105 Modem kurulumu

  • Modem ara yüzüne giriş yapabilmek içinse öncelikle adres satırımıza “192.168.1.1” IP numarasını yazıyoruz. Yazdığımız bu IP numarası bizi ara yüze yönlendirecek. Ara yüz ekranında ise hem şifre hem kullanıcı adı bölümüne “admin” ifadesini yazıyoruz. Böylelikle istediğimiz ayar menüsüne ulaşabiliyoruz. Şimdi sol menüde yer alan “Quick Setup” sekmesine tıklayarak hızlı ayar menüsüne geçiyoruz. Şimdi “WAN” ayarlarına giriş yapıyoruz. Karşımıza gelen menüden ise “Edit” satırına tıklamamız gerek. Şimdi karşımıza “PPPoE” seçiminin yapılacağı bir bölüm geliyor.
US Robotics 9105 Modem

US Robotics 9105 Modem kurulumu

  • Bu bölümü de onaylayıp “Next” sekmesine tıklıyoruz. Şimdi karşımıza gelen menüden ADSL kullanıcı adı ve şifremizi yazarak bir kez daha ileri butonuna basıyoruz. Ardından karşımıza gelen bilgi ekranını son bir kez kontrol edip “Apply” dememiz sonrasında bağlantı işlemimiz tamamlanıyor. US Robotics 9105 modem kurulumunu işlemleri bu kadar ile sınırlı.
US Robotics 9105

US Robotics 9105 Modem kurulumu nasıl yapılır

 

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız