Reeder P10C incelemesi

tarafından
281
Reeder P10C incelemesi

Merhabalar. Fiyat performans telefonlarını incelemelerimiz devam ediyor sevgili teknoabla.com takipçileri. Bir çok markanın fiyat performans kategorisinde yer alan modellerini artık görmeye alıştık diyebiliriz. Gün geçmeden farklı bir marka , model türetiyor denilebilir. Sizler için yeni Reeder P10C modelini incelemeye aldık.

İddialı bir fiyat ile piyasaya giren Reeder P10C , 699 TL bandından satışa sunuluyor Orta segment Android cihazlarla neredeyse aynı işlemleri yapabileceğiniz Reeder P10C bakalım bizlere neler sunuyor.

Tasarım

reeder-p10c1

Plastik materyal ile karşımıza gelen Reeder P10C modeli, 7.9 mm lik bir kalınlığa ve 138 gramlık bir ağırlığa sahip. Bu ağırlık-kalınlık boyutu iyi seviyelerde diyebiliriz. Orta kasasında bir metal izlenimi var ve tuşların dizilimi gayet iyi seviyede. Tuşlarda ve kasada kalitesizlik sesleri gelmemesi cihazı bir adım daha öne çıkarıyor.

Hoparlör arka alt tarafta yer aldığından, alarm gibi işlemlerde cihazı yüzüstü bırakmanızı öneriyoruz.

Ekran

720p çözünürlüğünde 5 inç boyutunda bir ekran ile gelen Reeder P10C diğer fiyat performans cihazlarında olduğu gibi HD çözünürlükte geliyor. HD çözünürlük artık bir çok alt segmentte standart hale geldi diyebiliriz. IPS LCD ekran ile gelen cihazın ekran parlaklığı gayet doygun ve parlak.

Arayüz

Arayüz olarak bir çok cihazda olmayan değiştirilebilir temalar mevcut.Cihaza kendi mağazasında bulunan temalardan indirebilir o şekilde kullanabilirsiniz.

Cihazda Menü bulunmuyor. Tüm menüye anasayfadan ulaşabiliyorsunuz. Bildirim çubuğu konusunda bizi şaşırtan Reeder P10C’nin bildirim çubuğu alt taraftan çıkıyor. Bu menüde iphone’daki gibi wifi-fener-konum-parlaklık-kamera gibi seçenekler yer alıyor. Üst taraftaki bilgi çubuğunda ise, bilgi düşmesini istediğiniz uygulamaları seçebiliyorsunuz. Bu özellik de gayet şık ve güzel bir özellik.

Cihazın arayüzü gayet stabil ve sorunsuz çalışıyor. Aynı arayüzü Teknosa Priv P2 de de görmemiz mümkün.

İşlemci

MediaTek  MT6735 işlemci serisi ile gelen cihazda 1 GB RAM bulunuyor.  Dört çekirdek 1.3 GHz çalışan cihazda grafik işlemcisi yüksek tutuluyor ve cihazda Mali-T720 kullanılmakta. Mali-T720 bir çok üst segmentte kullanılıyor.Piyasadaki neredeyse bir çok oyunu bu grafik işlemci birimi ile oynamanız mümkün. Ekranın da FullHD değil de HD olmasıyla birlikte cihazda kasma,donma gibi problemler olmuyor. MediaTek  MT6735 işlemci modelinin bir diğer özelliği ise kolay kolay ısınmaması. 2400 mAh lik pil ile cihaz 1 günü rahatça çıkarıyor diyebiliriz.

Wi-Fi 802.11 b/g/n kanallarını kullanmakla birlikte, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display, Wi-Fi Hotspot özellkleri de gelmekte.

16 GB dahili hafıza ile gelen cihaz hafıza kartı ile arttırılabiliyor. 4G uyumu olan Reeder P10C ARMv8-A 64 bit işlemci mimarisine sahip.

Cihazın sar değeri: 0.633 W/kg

Antutu Puanı : 28.200

Kamera

Kamera konusunda günümüz cihazlarını biraz geriden takip eden Reeder, P10C modelinde arka kamera olarak 8 MP, ön kamera olarak geniş açılı 5 MP kamera kullanmakta. Konum,HDR,Otomatik odaklama,Panorama, Yüz tanıma gibi kamera moları bulunan cihazda tek Led flaş kullanıldı.

Kutu içeriği

Cihaz, Batarya, Kullanım Belgesi, Silikon Arka Kılıf, Şarj Başlığı, Şarj ve Data kablosu şeklinde geliyor.

Usb 2.0 kullanan cihazda Micro-USB bağlantı tipi kullanılıyor ve cihaz Mikro sim ile çalışıyor.