Quake 815S Hızlı Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
979
Quake 815S Hızlı Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Modem tercihlerinde kablosuz çekim alanı, ekstra port destekleme özelliği, internet bağlantı hızı gibi özelliklerin yanı sıra kurulumunda bir hayli önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Zira kolay kurulum desteği vermeyen ara yüz girişinin de standart yöntemlerle yapılmadığı modemlerin tercih edilmesi daha ilk andan modem kurulumunda sorunlar yaşanmasına neden olacaktır. Bu nedenle alacağınız modemin hızlı kurulum desteği sunması en az teknik özellikleri kadar önemli. Zira son çıkan birçok modeminde aslında bu şekilde hızlı kurulum desteklediğini de biliyoruz. İşte bu modemlerden birisi de Quake 815S modem. Standart olarak internet servis sağlayıcıları tarafından tercih edilmese de kendi alanında oldukça başarılı modemlerden biri olarak gösterilen Quake 815S’in kurulumu da oldukça basit. Sadece modem ara yüzü içerisinden birkaç ufak internet ayarı yapmanız bu işlem için yeterli olacaktır. Peki, modem ara yüzü içerisinden yapacağımız tüm bu ayarlamalar neler daha detaylı bakalım.

  • Yazımızda da belirttiğimiz gibi Quake 815S modemin kurulumun işlemini yine modem ara yüzü üzerinden yapacağız. Bu işlem için öncelikle modemin sorunsuz bir şekilde bilgisayar bağlantısını yapmamız gerekiyor. Bilgisayar ile modem arasındaki bağlantıyı oluşturduktan sonra modemin internet kablosunu da takarak modemin güç tuşuna basıyoruz. Bu noktada yanıp sönen ışıkların yanar hale gelmesini bekleyip ardından ara yüz kurulumuna geçiyoruz. Ara yüz kurulumu içinde öncelikle modemin IP numarası yani “192.168.1.1” adresini tarayıcımızın adres satırına yazıyoruz. Bu işlemden sonra arama yaptığımızda modem ara yüz penceresi karşımıza çıkacak.
Quake 815S Hızlı Modem Kurulumu yapma

Quake 815S Hızlı Modem Kurulumu nasıl yapılır

  • Modem ara yüzüne girmek içinde bizden şifre istenecek. Kullanıcı adı ve şifre bölümüne ise “Admin” ifadesini yazarak bir sonraki ayar menüsüne geçiş yapıyoruz. Karşımıza gelen ayar sayfasından “EZ Setup” ifadesine tıklıyoruz. Şimdi ise “Wizard” ayar menüsüne tıklayarak karşımıza gelen ayar menüsünü doldurmaya başlıyoruz. İlk olarak ülke adı ardından PPPoE bağlantısının ayarını yaparak “Next” butonuna tıklıyoruz. Son olarak ADSL kullanıcı adı ve şifremizin bulunduğu pencereye de gerekli bilgileri yazarak onaylama işlemi yapıyoruz. Onay işlemi yaptıktan sonra ise bağlantımız kurulmuş oluyor.