Prisma Uygulaması Nasıl Yüklenir ve Ne İşe Yarar?

tarafından
551
Prisma Uygulaması Nasıl Yüklenir ve Ne İşe Yarar?

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri tartışılmaz. Facebook, Twitter, Instagram son dönemde SanpChat, Periscope derken sosyal medya artık hayatın hemen hemen her alanında söz sahibi olmaysa başladı. Sosyal medya uygulamalarının yakaladığı bu başarıyla beraber hayatımıza yeni kavramlar yeni bazı akımlarda girmiyor değil. En başta selfie akımı olmak üzere bu alanda birçok akım ile karşılaşmaya başladık. Hatta öyle ki bu sosyal medya akımları için canından olan birçok insanın da haberleri yapılmaya başladı. Artık hayatımıza o kadar etki etmiş olacak ki söz konusu akımların bazı ülkelerde yasaklandığı bile açıklanmıştı. Fakat tüm bu durumlar bile aslında sosyal medya akımlarının engellenmesine neden olmuyor. Zira her geçen gün yeni bir çılgınlık daha ortaya çıkıyor. Son olarak ortaya çıkan yeni akım ise Prisma akımı. Aslında bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Prisma’nın ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını daha detaylı olarak inceleyelim.

Prisma

Prisma Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Dediğimiz gibi Prisma uygulaması alsında bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Fakat özellikle Instagram’da sıkça kullanılan fotoğraf filtre uygulamalarıyla Prisma arasında büyük farklar var. Zira Prisma sizin fotoğrafınızı yeniden oluşturuyor. Yani fotoğraf üzerinde bir düzenle yapmaktansa tüm fotoğrafı, tüm detayları ile alıp daha sonra fotoğrafta yer alan tüm objelerin resmedilerek bir tablo gibi yeniden oluşturulmasını sağlıyor. Bu şekilde fotoğraflarınızda sanatsal bir esere dönüştürülmüş oluyor.

Uygulama Nasıl İndirilir?

En çok merak edilen konulardan da birisi bu aslında. Zira ilk etapta Prisma uygulaması sadece iOS işletim sistemleri için yayınlandı. Bu nedenle bağımsız yayıucılar tarafından iOS sürümünden uyarlama olan bazı Anroid sürümleri resmi olmayan uygulama mağazalarından indirmeye açıldı. Fakat bu uygulamaların çoğu hata mesajı veriyordu. Neyse ki geçtiğim,zi haftalarda uygulamanın Android sürümü de yayına girdi. Bu sayede artık uygulamayı indirmek oldukça basit hale geldi. Sadece resmi uygula mağazasına girip buradan indirme yapmanız yeterli olacaktır.

Prisma nedir

Son Olarak Nasıl Kullanılır?

Gelelim Prisma uygulamasının nasıl kullanılacağına. Uygulamayı sorunsuz bir şekilde indirip yükledikten sonra önce uygulamayı açmanız gerekecek. Ardından ise standart bir kamera ekranı karşınıza gelecek. Şimdi sizin bu ekran üzerinden bir fotoğraf çekmeniz isteniyor. İstediğiniz bir görüntüyü çektikten sonra ise görüntünün hemen alt kısmında Prisma içerisinde bulunan 36 filtreden size en uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra bir süre ekranda dönüştürme çubuğu olduğunu göreceksiniz. Belli bir süre dönüştürme işleminin yapılmasını bekliyorsunuz. Ardından ise dönüştürülen fotoğrafın altında çıkan sosyal medya butonları sayesinde doğrudan resmi sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.