Prisma Bug Sorunu Nasıl Çözümlenir?

tarafından
524
Prisma Bug Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Sosyal medya uygulamalarıyla beraber yeni bazı uygulamalarda gündeme gelmeye başladı. Özellikle sosyal medya üzerinden akıma dönüşebilecek paylaşımlar yapılmasına ve bunun yanında benzeri birçok etkinlik için kullanılmaya neden olan uygulamalar arasında ise resim düzenleme uygulamaları geliyor. Genelde Instagram gibi görsel yönü ön planda olan uygulamalar için kullanılan resim düzenleme uygulamaları bunun dışında Twitter, Facebook gibi sosyal medya uygulamaları içinde kullanılabiliyor. Özellikle son dönemde adından sıkça söz ettiren uygulamalar arasında başı çekenlerden birisi de Prisma uygulaması. İlk olarak Instagram platformlarından paylaşımları yapılan Prisma uygulaması kısa süre içerisinde diğer sosyal medya uygulamalarının da vazgeçilmezleri arasında yer alamaya başlamıştı. Özellikle Twitter, Instagram gibi görsel yönü ağır basabilen uygulamalarda tercih edilen Prisma, resimleri adeta bir sana eserine dönüştürmeyi de başarmasıyla beraber kısa süre içerisinde oldukça geniş bir alana yayıldı. Dünya genelinde bir fotoğraf akımına neden olan uygulama ilk olarak sadece iOS platformları için yayına girmiş ve iPhone telefonlarsa kullanılmıştı. Akımın daha da yayılmasını engelleyen bu durum sonrasında giderilmiş ve geçtiğimiz hafta da uygulamanın kararlı Android sürümü de yayınlandı. Yayınlanan yeni sürümler beraber Prisma kullanımı bir hayli artsa da Android için kullanılan sistemlerde bazı hatalarda ortaya çıkmaya başladı. Bu hataların en sık karşılaşılanı ise bug sorunu oldu. Bug sorunu aslında Prisma uygulamasının resimleri dönüştürdüğünde boş bir bildirim yapmasına neden olan sorun. Uygulamanın boş bildirim yapmasına neden olan sorunun çözümü ise güncelleme gelene kadar telefon ayarlarından yapılabiliyor. Peki, bunun için hangi işlemleri kullanacağız daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor, yaşanan sorun tüm Android sürümlerinde gözlenen bir sorun değil. Yani sadece Lolipop ve üzeri Android sürümlerinde böyle bir hata söz konusu. Tabi bazı istisnalar olabilir. Sorunu çözebilmek içinse kullanıcıların öncelikle Prisma üzerinden bir resim düzenlemesi gerekiyor. Şimdi karşınıza yine boş bir bildirim çıkacak. Soruna neden olan bu boş bildirim üzerine uzunca bir süre basılı tutmanız gerekiyor.

pisma-and-bildirim-sorunu

  • Şimdi doğrudan bildirimler menüsüne yönlendirileceksiniz. Eğer doğrudan yönlendirme olmazsa gelen ekrandan “İ” simgesine tıklayın. Şimdi ise bu ekran üzerinden Prisma uygulamasını bulmamız gerekecek. Prisma bildirimlerini bulduktan sonra ise yine “İ” simgesine basıp uygulama bildirim ayarlarını görüntüleyeceksiniz. Buradan “bildirimi durdurmaya zorla” demeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra artık bildirim gözükmeyecek.