Pokemonlar Nereden Bulunur?

tarafından
537
Pokemonlar Nereden Bulunur?

Ülkemizde henüz resmi kanallardan edinilemese bile hayranlarının şimdiden telefon ve tabletlerine yüklediği Pokemon Go Oyunu hakkında sizin için rehber niteliğinde bir yazı dizisine başlamıştık. Bu bölümde PokemonlarNeredenBulunur konusuna biraz değinmek istiyoruz. Oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlarımıza faydalı olacağını düşündüğümüz Pokemon Go rehberi, oyunun temel özellikleri ile Pokemon Go tüyoları da içeriyor.

Pokemon yakalayabilmek için öncelikle pokemonları bulmanız gerecek. Sevimli olduğu kadar tehlikeli olan bu yartıklar, en rahat habitat denen doğal yaşam alanlarında bulunurlar. Peki özel olarak aradığınız bir pokemonu bulmak için nereye gitmeniz gerekir bunun cevabını araştıralım.

Örneği herkesin gözdesi ve Ash’in sevgili pokemonu Pikachu Nereden Bulunur bir bakalım. Pikachu elektrik türünde bir pokemondur. Doğal olarak kendi türüyle ilgili yerlerde bulunması daha kolaydır. Etrafımıza baktığımızda elektrik ile ilgili neresi geliyorsa öncelikle bu bölgelerde araştırma yapmak faydalı olacaktır. Diğer oyuncuların tecrübelerinden de faydalanmak mümkün olabilir ama biz size Pikachu tüyosunu verelim. Elektrik türündeki Pikachu ve Voltorb gibi pokemonlar daha çok endüstriyel alanlar, enerji santralleri, barajlar gibi elektrik enerjisinin yoğun olarak bulunduğu yerlerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

Benzer şekilde su türündeki Psyduck, Poliwag, Magikarp gibi pokemonlara daha çok büyük su kütlelerinin bulunduğu nehirler, göller, okyanus, sahiller, limanlar ve kanallarda sıkça rastlanabilmektedir. Bulbasaur, Exeggcute, Tangela gibi çimen türü pokemonlara ise tarım arazileri, parklar, ormanlar gibi yeşil alanlarda rastlanma ihtimali daha yüksek. Ancak bu demek değildir ki Konya gibi denize çok uzak yerlerde Magikarp bulamayacaksınız. Hiç ummadığınız bir yerde, örneğin Kozağaç Parkı’nda Psyduck bulma ihtimaliniz de söz konusu. Biraz üzerinde kafa yorarak sıradaki pokemonunuz için doğru yeri bulmanız çok kolay olacaktır.