Pokemon Go Türkiye’den Nasıl İndirilir?

tarafından
693
Pokemon Go Türkiye’den Nasıl İndirilir?

2000’li yılların başlarında ekranlara gelen efsane çizgi film serisi televizyonda yakaladığı başarıyı sinema filmlerine de yansıtmış ve çizgi filmin 3 sinema filmi çekilmişti. Tüm bunlarla beraber artık efsane serilerin başında gelen Pokemon, şimdilerde ise sanal dünyada ortalığı kasıp kavuruyor. Daha önce birçok kez konsollara ve web tarayıcılarına çıkarılan oyunlarının ardından şimdilerde de mobil platformlar için yayınlanan Pokemon oyunu Pokemon Go son dönemin en büyük çıkış yakalayan oyunlarından biri olmayı da başardı. Dünya üzerinde en hızlı yayılan mobil oyunlardan biri haline gelen Pokemon Go sunucuları ise bu ilgiyi pek fazla taşıyamadı. Zira oyunun yapımcıları tarafından yapılan açıklamada bir anda gelen ilgi sonrasında oyunun sunucularına aşırı yükleme yapıldığı açıklandı. Sunucularda yaşanan yükleme sorunu nedeniyle ise aralarında ülkemizin de yer aldığı birçok ülkeye oyun sunulmamıştı. Birçok ülkede yayınlanmayan belli bölgelerde yayına alınan oyunun tüm dünya geneline açılması için çalışmalar devam ederken şimdilik ülkemizden oyunu indirmek için de belli başlı yöntemler kullanılmaya başlandı. Peki, bu yöntemler neler? Pokemon Go Türkiye’den nasıl indirilir daha detaylı bakalım.

  • Hemen belirtelim aslında birçok oyun forumunda ve torrent sitelerinde oyunun APK dosyaları yayınlandı. Yani buralardan oyunun APK dosyasını indirerek yükleme yapmanız mümkün. Fakat oyunun bir anda büyük bir başarı elde etmesi ve tabiri caizse gündem olması bu alanda hemen sahteciliğinde ortaya çıkmasına neden oldu. Birçok APK dosyasının be nedenle aslında casus yazılım olduğunu da belirtelim. Oyunun ülkemizden indirilebilmesi için de bu nedene bağlı olarak mutlaka yine Google Play’in kullanılması gerekmekte.

pokemon-go-apk-indir

  • Bu işlem için ise Google Play üzerinden ülke değiştirme işlemini kullanmanız mümkün. Google Play üzerinden konum değiştirmek için ise yeni bir mail hesabına ve Hola adı verilen VPN programına ihtiyacınız olduğunu da belirtelim. Hola programını Google Play üzerinden indirmeniz ve indirdiğiniz programdan Google Play bölgesini Amerika seçmeniz yeterli olacaktır. Bölge değiştirme için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sitemizde yer alan “Google Play Bölge Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.