Pokemon GO Pikachu Nasıl Bulunur?

tarafından
699
Pokemon GO Pikachu Nasıl Bulunur?

Aslında çok eski tarihe sahip olan Pokemon son dönemde efsane olduğu günlere geri dönmeye başladı. Daha önce çizgi filmleri ve sinema filmleriyle efsane haline dönüşen serinin bu kez gündeme gelme nedeni ise aslında mobil oyunu. Pokemon GO adı verilen ve hem Android hem de iOS platformları için yayınlanan yeni Pokemon oyunu aslında bir nevi efsanenin geri dönüşü olarak adlandırılıyor. Zira oyunun yapısı diğer mobil oyunlara göre oldukça farklı. Oyunda belli bir ekrana bağlı kalınma esası işlemiyor. Zaten Pokemon GO oyununun bu kadar çok ilgi çekmesinin nedeni de bu. Zira oyunda telefonunuzla beraber yeni bir dünyaya açılıyorsunuz. Oyunu telefona yüklediğiniz zaman konum ve internetinizi açarak oyuna giriş yapıyorsunuz. Bulunduğunuz merkezin haritası üzerinde hareket etmeye başlıyorsunuz ve karşınıza çıkan pokemonları da yakalamaya çalışıyorsunuz. Şehrin belli merkezlerinde de arena dövüşleri yaparak geliştirmeler yapabiliyorsunuz. Tabi bununla beraber artık oyunun yapısı gereği tüm dünyada Pokemon bulma çabası başladığını da söylemek gerekiyor. Özellikle efsane haline gelmiş olan bazı karakterleri için amasız bir mücadele var. Bunlardan birisi de Pikachu. Pokemon ile özdeşleşmiş bir karakter olan Pikachu’yu bulabilmek için de belli başlı püf noktalarda yok değil. Tüm bu püf noktalara bakarak nasıl daha çabuk Pikachu yakalarız bakalım.

  • Aslında Pikachu bulmak için oyunun ilk aşamasında dikkatli olmanız gerekiyor. Zira oyuna giriş yaptığınızda konumunuz ne olursa olsun aslında size bazı giriş Pokemon karakterleri sunuluyor. 3’lü paketler halinde kullanıcılara sunulan karakterler ilk Pokemon seçimi için de geçerli. Bu noktada oyuna girer girmez Pokemon seçmemeniz gerekecek.

pokemon-go-pikachu

  • Bunun yerine Pikachu bulabilmek için bir süre ilerlemeniz gerekecek. İlk Pokemon karakterini seçmediğiniz için bir süre boyunca size yine 3’lü paketler gösterilecek. Bu üçlü paketlerde genel olarak ana karakterler yer alıyor. İki üç denemede bir sonraki 3lü paket içerinde Pikachu’nun da bulunduğu paket ile karşılaşmış olacaksınız. İlerleyen zamanlarda da Pikachu bulunabileceğini de belirtelim. Fakat ilk giriş kısmında bulma oranı ana karakter paketlerinin gösterilmesi nedeniyle çok daha yüksek olacaktır.