Pokemon GO Hileleri Neden Çalışmıyor?

tarafından
674
Pokemon GO Hileleri Neden Çalışmıyor?

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunları arasında geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Pokemon GO oyununun da yer aldığını söylemek gerekiyor. Japonya’da çalışmalarını sürdüren ve buradan tüm dünyaya açılan Niantic firması tarafından geliştirilmiş olan oyun her geçen gün biraz daha fazla kullanıcıda kazanıyor. Oyunda her ne kadar asıl amaç efsane çizgi filmde olduğu gibi Pokemon yakalamak ve Pokemonları eğitmek olsa da oyunun arttırılmış gerçeklik yapısında olması yani akıllı telefonlar ile real dünya arasın da bir bağ kurması oyunun bu kadar çok ilgi görmesine neden oldu. Zira Pokemon GO oyunun da bir Pokemon ile karşılaştığınız an doğrudan telefon kamerası devreye giriyor ve bulunduğunu alanda Pokemon karakterini yakalamaya çalışıyorsunuz. Hemen her alanda bu şekilde bir yapıya sahip olmasıyla kısa sürede popüler olan oyun yine çok kısa bir süre içerisinde de yeni bir yarışa neden oldu. En çok Pokemon karakterini yakalama yarışı için ise son dönemde birçok hile ortaya çıkmıştı. Oyunda Pokemon bulmak için hareket etmenin gerekmesi ve bunun dışında bölge sınırlamaların olması nedeniyle birçok kullanıcı doğrudan hileleri kullanmaya başladı. Özellikle Fake GPS adı verilen hile ile uygulamada hareket etmeden dolaşılabiliyor olması bu hilenin bir hayli kullanılmasına da neden olmaya başlamıştı. iOS ve Android işletim sistemlerinde geçerli olan hileler ise son dönemde çalışmamaya başladı. Peki, ama uzun süredir kullanılan tüm bu Pokemon GO hileleri neden artık çalışmıyor? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Hemen belirtelim Pokemon GO için kullanılan hileler her iki mobil işletim sisteminde de geçerli oluyordu. Fakat son dönemde her iki işletim sistemi içinde geçerli olan hileler çalışıyor. Bu durumun nedeni ise Niantic tarafından yeni gelen güncelleme olduğunu belirtelim. Pokemon GO yapımcısı oyunda kullanılan hilelerin oyunun sunucularına yük bindirdiğini açıklamış ve hileler için yeni bir çözüm bulacaklarını belirtmişti.

pokemon-go

  • Oyunda yer alan hilelerin Pokemon GO sunucularına zarar veriyor olmasının açıklanmasının ve bunun dışında kullanılan hilelerin oyunun yapısını da bozduğunun açıklanmasıyla beraber Niantic artık yeni güncelleme ile bu sorunu çözeceğini belirtmişti. Nitekim beklendiği gibi de oldu Pokemon GO son güncellemesiyle beraber birçok hile ve oyunda ilerlemek için kullanılan birçok yardımcı program kullanılmaz hale getirildi. Niantic ise oyunda hileyi sıfıra indirmek için güncellemelere de devam edeceklerini açıkladı. Böylece kullanıcılar arasındaki oyun hilesinden doğan güç farkı da ortadan kalkmış olacak.