Pokemon Go Gym Savaşı Nedir?

tarafından
554
Pokemon Go Gym Savaşı Nedir?

PokemonGo, Niantic firmasının daha önce çıkardığı Ingress oyunundan yola çıkarak geliştirilmiş bir artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon fanatikleri tarafından uzun zamandır beklenen oyunu herkes oynayabilsin diye bir araya getirdiğimiz bilgilerle oluşturduğumuz Pokemon Go Rehberi yazı dizimizin bu bölümünde PokemonGoGym Savaşı nasıl oluyor bunu inceleyeceğiz.

PokemonGo’nun haritasında bulunan özel bölgelerden biri de Gym adı verilen kaleler. Bu kaleler haritada özel bir işaretle belirtiliyor ve ele geçirilip savunulabiliyor. Gymleri ele geçirmenin en önemli tarafı, belirli zaman aralıklarında oyun içinde çok lazım olan yıldız tozu ve altın üretmeleri. Bir Gym ele geçirmek bazen çok kolay olabildiği kadar bazen de oldukça zor ve hatta imkansız olabilir.

Gymleri ele geçirmek ve korumak için PokemonGo’da takımlardan birine katılmanız gerekir. Oyunda üç renk ile gösterilen üç takım bulunmaktadır. Bunlar Mavi Takım, Kırmızı Takım ve Sarı Takım. İstediğiniz herhangi bir takıma katılmanızda engel yok. Arkadaşlarınızla birlikte savaşmak için aynı takıma girebilir veya karşı karşıya bir mücadele için farklı takımları seçebilirsiniz. Bir takıma girdiğiniz zaman dost bir Gym’e uğrayıp istediğiniz herhangi bir pokemonunuzu buraya bırakabilirsiniz. Bir Gym noktasına, bir oyuncu sadece bir adet pokemon bırakabilir. Bu sebeple Gym savaşları için bir takımın içinde bulunmanız gerekecektir. Yoksa sadece bir pokemonla kalenizi savunmanız pek mümkün olmayacaktır.

Henüz hiçbir takım tarafından ele geçirilmemiş bir Gym bulduğunuzda hemen burayı ele geçirebilirsiniz. Takım arkadaşlarınızı da bu noktadan haberdar edip kaleni savunmasına destek olmalarını sağlayabilirsiniz. Rakip takımın Gym işgal edebilmek için burada bulunan pokemonların hepsinin yenilmesi ve Gym puanının sıfıra indirilmesi gerekir. Gym puanı sıfıra indikten sonra işgal edilmemiş bir kale gibi herhangi bir pokemon bırakılarak ele geçirilebilir.