Pokemon GO Batarya Kullanımı Nasıl Azaltılır?

tarafından
592
Pokemon GO Batarya Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Mobil oyun sektörü bir hayli gelişmeye başladı. En az bilgisayar teknolojileri kadar önemli hale gelen mobil teknolojiler için artık her geçen gün yeni bir uygulama yeni bir oyun görebiliyoruz. Hal böyle olunca aslında her geçen gün mobil sektörün biraz daha gelişmeye biraz daha genişlemeye başladığını da söyleyebiliriz. Bu şekilde bir hayli gelişme gösteren mobil teknolojiler arasında oyunlarında farklı bir yere sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde çıkan oyunlar milyonlarca kişi tarafından indirilmeye başlandı. İşte bu oyunlardan birisi de Pokemon GO. Yeni nesil mobil oyun teknolojilerinin ilk temsilcilerden biri olarak gösterilen Pokemon GO aslında arttırılmış gerçeklik oyunlarının da ilk temsilcilerinden biri olarak biliniyor. Zira oyun hem real dünya ile bağlantı kuruyor hem de sanal dünyayı real dünyaya taşıyor. Zaten bu yönü ile tüm dünya genelinde bir anda yayılmaya başlayan Pokemon GO oyunu sürekli yeni ülkeler içinde yayınlanmasıyla beraber indirime oranlarını da arttırıyor. Tabi oyun bu kadar tutulmasın rağmen bazı sorunlar da yaratmıyor değil. Bu sorunlar arasında en çok karşılaşılanı ise şarj sorunu. Zira akıllı telefon ile oynanan oyunda kullanıcıların mutlaka GPS ve internetlerini açık konuma getirmeleri gerekiyor. Hem yüksek doğruluk modunda çalışan GPS hem de internet bağlantısı ise oyunun bir hayli şarj tüketmesine neden oluyor. Bu durumda da kullanıcılar hem oyunu çok kısa bir süre oynayabiliyor hem de telefonun şarjı tükenmiş oluyor. Peki, bu sorunu nasıl çözebiliriz ya da en aza indirebiliriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • İlk olarak şunu belirtelim Pokemon GO oyunu içerisinde de bu şekilde bir batarya kontrol işlemi kullanılıyor. Oyunun içerisinde kullanılan sistemler sayesinde bir nebze olsun şarj sorununu çözmekte mümkün. Bu sorunu çözebilmek için ise öncelikler oyunun “ayarlar” menüsüne girmeniz gerekiyor.

Pokemon-GO-batarya-kullanımı

  • Pokemon GO oyununun ayarlar menüsüne girdikten sonra ise burada yer alan “battery saver” özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. Özelliği aktif ettikten sonra artık oyun ekranında siz ekranı aşağı doğru çevirdiğinizde oyun ekranı kapatıp arka planda çalışmaya başlıyor bu da kullanıcılar şarj konusunda %20 oranında tasarruf etmelerine olanak sağlıyor.