Playstation 3 Yazılım Güncelleştirmesi Nasıl Yapılır?

tarafından
526
Playstation 3 Yazılım Güncelleştirmesi Nasıl Yapılır?

Yeni nesil konsolların çıkışı eski nesil konsolların pabucunu dama atmaya başladı. Çok daha yüksek grafik desteği sunması, bununla beraber yeni nesil oyunları en yüksek ayarlarda açabilmesi gibi özellikleri sayesinde Playstation 4 konsollarının da eski nesil konsolları bir hayli geride bırakmaya başladığını söyleyebiliriz. Bununla beraber her ne kadar Playstation 4 konsollara donanım olarak yaklaşamasa da ve donanım değişikliği yapmak mümkün olmasa da Playstation 3’ün yazılım desteği almaya da devam ettiğini belirtelim. Güncelleme olarak cihaza yüklenen bu yazılım destekleri sayesinde birçok oyun içim daha yüksek performans alma olanağı da artmış oluyor. Asıl mesele ise düzenli olarak yayınlanan ve oyunlarda daha yüksek performans almaya olanak sağlayan Playstation 3 güncellemesini nasıl yapacağımız. Zira yeni güncellemeleri alabilmek için mutlaka belli ayarları düzenlemek gerekiyor. Tüm bu ayarları düzenleyerek Playstation 3 güncellemelerini nasıl yapacağımıza daha detaylı bakalım.

Güncelleme Yöntemini Seçme

  • Playstation 3 oyun konsolunu güncellemek için iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan birisi Playstation 3 ile internete bağlanarak güncelleme dosyalarını indirmek ve yüklemek. Bu işlem için mutlaka oyun konsolumuzun aktif bir internet bağlantısına sahip olması gerekiyor. Ancak bu şekilde indirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün. İnternet bağlantısı aracılığıyla güncelleme yapma işleminin dışında bir de harici bellek ile güncelleme yapma imkanımız bulunuyor. Bu işlem için de Sony resmi sitesine girerek Playstation 3 bölümünden en güncel sürücüyü indirmeniz gerekiyor. Ardından harici bellek ile dosya yükleme işlemi yapıp Playstation 3 cihazınıza diski takmanız gerekiyor.
Playstation 3 Yazılım Güncelleştirmesi nasıl yapılır

Playstation 3 Yazılım Güncelleştirmesi

Güncelleme İşlemi

  • Güncelleme yapmak için geçerli olacak olan yöntemi seçtikten sonra ise güncelleme işlemine geçebiliriz. Öncelikle ayarlar menüsüne giriş yapmamız gerek. Ayarlar sekmesi altından ise “sistem güncellemeleri” kısmına giriyoruz. Sistem güncellemeleri kısmına girdiğimiz zaman karşımıza iki seçenek gelecek. Yukarıda belirttiğimiz gibi internet üzerinden mi yoksa disk üzerinden mi seçim yapacağımızı belirliyoruz. Karşımıza gelen bu iki seçenekten birini belirledikten sonra güncelleme işlemini başlatıyoruz. Eğer internet üzerinden güncelleme işlemini seçersek o zaman bir süre Playstation 3 güncellenmesinin indirilmesini bekliyoruz.