Pikatel Airplus Modem Kurulumunu Nasıl Yaparız?

tarafından
363
Pikatel Airplus Modem Kurulumunu Nasıl Yaparız?

İnternete bağlanmak için öncelikle bir modeme ihtiyacımız var. Modem adı verilen bağlantı cihazları olmadan ne yazık ki internete bağlanamıyoruz. Son dönemde modem cihazı içerisinde olan araçlar çıksa da genel olarak bu teknolojinin olmadı cihazlarda harici bir modem kullanımı yapılması gereklidir. Ancak bu şekilde internete bağlanmanız mümkün hale gelir. Genelde ise bu kurulumu internet servis sağlayıcıları yapmaktadır. Fakat diyelim ki internet servis sağlayıcınızdan modem almadınız kendi modeminizi kullanmak istediniz ya da modem markanızı değiştirerek daha fazla özellik bulunan bir modemi kullanmak istediniz o zaman mutlaka modem kurulumu da yapmanız gerekiyor. Bunun için kullanıcıların genelde hızlı kurulum desteği veren modemleri tercih etmelerinde yarar var. Pikatel Airplus modem de bunlardan bir tanesi. Pikatel Airplus modem sayesinde çok kısa bir süre içerisinde internet kurulumu yapabiliyorsunuz. Peki, bakalım Pikatel Airplus modem ile internet kurulumunu nasıl yaparız?

  • İlk olarak modem ara yüzüne girmek için internet tarayıcımıza “192.168.0.1” numarasını yazıp ardından ara yüz bağlantı sayfasının görüntülenmesini sağlıyoruz. Şimdi karşımıza gelen ekranda bizden şifre ve kullanıcı adı istenen bir panel gözükecek. Karşımıza gelen bu panel bizim ayar menüsüne girmemizi sağlayacak. Bu noktada kullanıcı adı kısmına “admin” şifre alan kısmına da “password” ifadesini yazarak modemin ayarlarının yapılacağı ara yüz penceresine tıklıyoruz.
Pikatel Airplus Modem

Pikatel Airplus Modem Kurulumu

  • Şimdi açılan pencereden “VC 1” seçeneğini seçerek ilerlememiz gerekecek. Bunun içinse öncelikle kurulum sihirbazı sekmesine tıklıyoruz. Ardından seçimi yapıp bu kez karşımıza gelen ekrandan “elle ayarla” sekmesini seçiyoruz. VPI değerini 8 olarak VCi değerini ise 35 olarak seçmemiz gerekecek. Ardından PPoE seçimini de yapıp bir kez daha ileri menüsüne tıklayacağız. Bu aşamadan sonra ise bize ADSL kullanıcı adımız ve şifremizin sorulduğu bir bölüm gelecek. Bu bölüme de internet bilgilerimizi yazıp kaydettikten sonra internet tanımlamanız bitmiş olacak. Pikatel Airplus modemin üzerinde internet ışığının yandığı göreceksiniz.
Pikatel Airplus Modem

Pikatel Airplus Modem Kurulumu

Pikatel Airplus

Pikatel Airplus Modem Kurulumu