Philips SNA6500 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
696
Philips SNA6500 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Modem tercih ederken artık modemin çekim alanı, internet hız kapasitesi, bant genişliği gibi özelliklerine bakarken modemin kurulum desteğini de kontrol etmeye başladık. Zira özellikle servis sağlayıcılarından değil de bağımsız modem olarak modem alıyorsak o zaman kurulum işlemi de bize kalıyor. Bu noktada eski tip, hızlı kurulumu olmayan modemleri de tercih etmemiz internet bağlantımızı oluştururken sorun yaşamamamıza da neden olacaktır. Bu bağlantıyı ve ayarlamaları yapmadan da interneti kullanamayacağımızı düşünürsek modem kurulumunun oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Haliyle bu gibi gerekçelerden artık modem seçimi yapılırken mutlaka kolay kurulum menüsü olan modemlerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. İşte bu şekilde hızlı kurulum menüsüne sahip olan modemlerden birisi de Philips SNA6500 Modem. Daha öncede birçok elektronik cihazıyla ciddi bir kullanıcı kitlesi oluşturan Philips, şimdilerde de hızlı kurulum imkanı sağlayan Philips SNA6500 Modem serisiyle kullanıcıların ilgisini çekmeye başladı. Zira modemin kurulumunun oldukça hızlı ve kolay olması bu durumun ana nedenleri arasında yer alıyor. Tabi her ne kadar modem kurulumu oldukça kolay olsa da yine de modem ile internet bağlantısını yaparken belli başlı ayarları da bilmemiz gerekiyor. Bu ayarlar neler daha detaylı bakalım.

  • Şimdi ilk olarak birçok modemde olduğu gibi öncelikle modem ara yüz bölümüne giriş yapmanız gerekiyor ki zaten tüm modem ayarlarını bu pencere üzerinden yapacağız. Bunun için öncelikle ara yüzü nasıl açacağımıza bakalım. İlk olarak bir internet tarayıcısına giriş yapıyoruz. Ardından ise tarayıcımıza “192.168.2.1”numarasını yazarak onaylıyoruz. Karşımıza gelen ekranın hem şifre bölümüne hem de kullanıcı adı bölümüne ise “admin” yazıyoruz. Ve diğer sayfaya geçiyoruz.
Philips SNA6500 Modem

Philips SNA6500 Modem Kurulumu

  • Bu sayfada ilk olarak karşımıza kablosuz bağlantı ayarları çıkacak. Kablosuz bağlantı adımızı ve şifremizi seçtikten sonra bu işlemi de “Next” tuşu ile geçiyoruz. Şimdi ise bu ekranı geçer geçmez karşımıza ADSL ayar menüsü Ayar menüsü üzerinden ise tüm ADSL yarlarımızı yapacağız. Protokol olarak “PPPoE” seçeneğini seçmemiz ardından da VCi ve VPİ değerlerini de sırasıyla 8/35 olarak değiştirmemiz gerekli. Son olarak kullanıcı adı ve şifremizi girerek yaptığımız işlemleri kayıt altına alıyoruz. Philips SNA6500 Modem kurulumu bu kadar basit.