Periscope Broadcast Too Full Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
517
Periscope Broadcast Too Full Sorunu Nasıl Çözülür?

İnternet üzerinden canlı yayın yapma fikri sosyal medya uygulamalarına yeni bir soluk getirmişti. Zira artık sadece fotoğraf paylaşma, mesajlaşma ya da video paylaşma için değil internetin evinizden ya da istediğiniz her hangi bir yerden canlı yayın yapmak için kullanabiliyor olmanız aslında sosyal medya alanında yapılan en büyük yeniliklerden biri oldu. İlk etapta sadece bir fikir olarak ortaya çıkan yenilik şimdilerde ise birçok sosyal medya uygulamasına entegre edildi. Facebook Live özelliği ve benzeri birçok sosyal medya uygulamasına gelen canlı yayın özelliği sosyal medya deneyimini bir hayli değiştirirken sırf bu amaç güdüleyerek oluşturulmuş yeni sosyal medya uygulamalarıyla da tanışmaya başladık. İşte bu uygulamalarında başında da Periscope geliyor. Twitter gibi dev bir sosyal medya uygulamasının desteği ile kullanıcılara sunulan Periscope anından canlı yayın yapabilme özelliğini kullanıcılarla buluşturuyor. Söz konusu uygulama ile sadece internete bağlanarak anında canlı yayın yapabiliyorsunuz. Üstelik anlık yayınınıza katılan kullanıcılar sadece yayını izlemiyor. Bununla beraber yayın sırasında size yorumda yapabiliyor. Yani aslında çok daha interaktif bir kullanım sunuluyor. Bununla beraber özellikle yorum kısmında zaman zaman hatalarda yaşanabiliyor. Bu alanda en sık rastlanılan hatalardan birisi de Broadcast Too Full hatası. Söz konusu uyarıyla beraber artık ne yazık ki yorum yapamıyor ve yayıncıysanız yorum alamıyorsunuz. Peki, bu uyarı neden kaynaklanıyor ve nasıl çözülür daha detaylı bakalım.

  • Yaşanan sorun aslında bir uyarı mesajından ibaret. Çok yoğun kullanıcı sayısı olan ve çok fazla izlenen canlı yayınlarda belli bir yorum sınırı kullanılıyor. Bu yorum sınırı ise özellikle çok takipçisi olan hesaplar için geçerli oluyor. Eğer mesaj bölümü dolu duruma geçtiyse sizde mesaj gönderdiğiniz de böyle bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz.
Periscope Broadcast Too Full

Periscope

  • Söz konusu uyarı ile karşılaştığınızda ise yapmanız gereken işlem oldukça basit. Bir süre yayını görüntülemeyi bırakmanız ve yayından çıkmanız gerekmekte. Yayından çıkıp yeniden girdiğinizde ise yeni izleyiciler bölümünde yer alacağınız için yeniden yorum gönderme işlemi yapabiliyorsunuz.