Peeki İle Akıllı Telefonda Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?

tarafından
513
Peeki İle Akıllı Telefonda Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?

Akıllı telefonlarla beraber artık telefon karıştırma yavaş yavaş tarih olmaya başladı. Zira giriş ekranı şifreleri bir yana dursun artık parmak izi ile giriş gibi çok daha üst düzey güvenlik önlemleri gelmeye başladı telefonlara. Bu durumla beraber artık telefonun sahibi dışında başka biri tarafından karıştırılması oldukça zor bir hal aldı. Tabi tüm bu güvenlik önlemleri aşılsa bile artık telefon üzerinde de misafir modu adı verilen modlar sayesinde sizden başka birinin telefona erişim sağlaması durumunda bile gösterilecek olan uygulamalar numaralar ve mesajlar sınırlandırılıyor. Diyelim ki telefonunuz akıllı olmasına rağmen misafir modu desteklenmiyor (Android sürümünüz eski), parmak izi okuyucusu telefonunuz da yer almıyor ve kilit ekranı da kullanmıyorsunuz. Bu durumda da tüm belgelerinizi koruma altına almak için 3.parti yazılımları kullanabiliyorsunuz. İşte bu 3.parti yazılımlardan bir tanesi de Peeki uygulaması. Peeki adı verilen uygulama sayesinde telefonunuzda yer alan tüm fotoğrafların güvenliğini sağlayabiliyorsunuz. Uygulama size bu aşamada sınırsız fotoğraf saklama imkanı sunuyor. Sadece galerilerinizde sakladığınız fotoğrafların programda görünmesini de sağlayabiliyorsunuz. Peki, Peeki uygulamasını kullanmak için ne yapmak gerekiyor? Uygulama nasıl çalışıyor? Tüm bu soruları daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

  • Öncelikle uygulama mağazasına girerek programı indirmeniz gerekiyor. Peeki programını indirdikten sonra ise kısa bir süre yükleme ve senkronizasyon ayarlarının yapılmasını bekliyorsunuz. Bu işlem birkaç dakika içerisinde tamamlanıyor. Uygulamanın telefonunuzu taraması oldukça önemli. Zira telefonda yer alan resimlerde bu şekilde tespit ediliyor. Söz konusu yükleme işlem bittikten sonra şimdi uygulamayı açıyoruz.
Peeki  uygulaması

Peeki

  • Uygulamayı açtığınız zaman galerinizde yer alan tüm fotoğraflar ekranınıza geliyor. Tüm fotoğraflar ekrana geldikten sonra ise gizlemek istediğiniz fotoğraflarınızın üzerine tıklamanız gerekiyor. Resmin üzerine tıkladığınız zaman sağ üst köşede kırmızı bir  işaretin olduğunu göreceksiniz. Kırmızı engel koyduğunuz resimler artık Peeki ile gizleniyor. Galeriye gittiğinizde ise bu fotoğrafları göremiyorsunuz. Sanki hiç çekilmemiş gibi olan fotoğrafları görüntülemek için ise Peeki uygulamasının içerisine girip “Show” menüsünden gizli fotoğraflara bakabilirsiniz.