Paypal Hesabından Banka Hesabına Nasıl Para Çekilir?

tarafından
646
Paypal Hesabından Banka Hesabına Nasıl Para Çekilir?

Dünyanın en çok kullanılan sanal ödeme sistemlerinden biri olan Paypal, artık birçok ülke tarafından kabul görmüş olan bir sistem olarak biliniyor. Öyle ki sadece sanal para transferi değil Paypal sayesinde kendi adı ile açılan kredi kartı ve banka hesabı kullanımı yapabiliyorsunuz. Bu yönü ve alışveriş sitelerinde verilen desteğiyle beraber Paypal’ın aslında bir ödeme yönteminden çok bir banka hesabına dönüştüğünü de söyleyebiliriz. Ülkemiz içinde en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Paypal yakın zamanda ülkemizde aktif olarak kullanılmaya başlanmış olsa da kısa süre önce yapılan açıklamayla beraber Paypal’ın tüm kullanımı ülke genelinde kapatıldı. Ülkemizden lisans alamadığı gerekçesi ile böyle bir yola başvurduğu belirtilen Paypal ise durumu bir basın açıklaması yaparak duyurdu. Yapılan basın açıklaması ve kullanıcılara gönderilen mail mesajlarıyla beraber ülkemizde giderek kullanımı artan sistemin pazardan çekildiği belirtildi. 6 Haziran tarihinden itibaren tamamen Türkiye için kullanıma kapatılan Paypal kullanıcıların hesaplarında kalan paralar içinde kullanıcılara yönetim hakkını vermeyi ihmal etmedi. Yani sistemde kalan son paralarınızı banka hesaplarına çekebiliyor veya bu paralar ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Peki, Paypal hesabımıza kalan parayı nasıl banka hesabımıza çekebiliriz? Detayları ile ele alalım.

  • İlk olarak Paypal kullanımı yaptığınız hesabınıza girmeniz gerekecek. Paypal hesabınıza girmek için ise her zaman kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi kullanmanız gerekiyor. Paypal hala buna izin veriyor. Paypal hesabınıza girdikten sonra ise sol menüden ana ayar bilgilerinin bulunduğunu göreceksiniz. Buradan “Para Çek” sekmesine basmanız gerekiyor.
Paypal Hesabı

Paypal Hesabından Banka Hesabına para çekme

  • Para çek sekmesine bastınız da karşınıza para çekimi yapacağınız yöntemler gelecek. Bu yöntemler içerisinden banka hesabına para çek veya kredi kartına para çek ifadelerini seçerek işleme devam ediyorsunuz. Banka hesabı seçiminden sonra ise sizden banka bilgileriniz istenecek. Gerekli tüm bilgileri istenen alanlara girip bankanızı kayıt altına aldıktan sonra para çekme işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir şey var. Para çekim işlemi için hesabınızda en az 15 TL olması gerekiyor.