Otomatik iTunes Eşleşmesi Nasıl Kapatılır?

tarafından
567
Otomatik iTunes Eşleşmesi Nasıl Kapatılır?

Apple’ın ürettiği iPhone telefonların çalışma prensipleri Android telefonlara göre bir hayli farklı. Zira Android telefonlarda biraz daha dışa dönük bir kullanım yapısı olduğunu söylemek gerekiyor. Bunun aksine iOS işletim sistemine sahip olan iPhone telefonlarda ise çok daha içe kapalı, dışarıdan uygulama kabul etmeyen bir yapı bulunmaktadır. Bu durum sadece uygulama bazında değil bağlantı ayarlarında doğrudan etkili oluyor. Android telefonların genelinde bilgisayar ile bağlantı kurarken her hangi bir programa ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu durum iPhone için ise tam tersi olarak işliyor. Yani telefon ile bilgisayarınız arasında sağlıklı bir bağlantı kurmak için mutlaka aracı program kullanmanız gerekiyor ki bu programda iPhone için iTunes olarak adlandırılan program. Telefonunuza geri yükleme, yedekleme, veri paylaşımı yapma gibi işlemleri yaptırabildiğiniz iTunes aslında kullanımı da kolay bir uygulama. Zira telefonunuz uygulamaya bir kez bağladığınızda artık bir daha iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda doğrudan uygulama telefonunuzu tanıyor. Asında birçok konuda büyük kolaylık sağlayan bu sistem kimi zamanda istenmeyen işlemlerinde yapılmasına neden oluyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için de birkaç küçük ayarlama yapmanız yeterli olacaktır. Tüm bu ayarları nasıl yapacağız daha detaylı bakalım.

  • Otomatik tanıma özelliğini devre dışı bırakmak için öncelikle programın bağlantısını bir kez daha oluşturmanız gerekiyor. Bu işlem için iPhone cihazımızı doğrudan kablo ile bilgisayarımıza bağlayarak iTunes ile iPhone arasındaki bağlantının tamamlanmasını sağlıyorsunuz. Bağlantı tanımlandıktan sonra ise doğrudan uygulama telefonunuza eşleşmiş bir şekilde gelecek.
Otomatik iTunes Eşleşmesi

Otomatik iTunes Eşleşmesi nasıl kapatılır

  • Şimdi ise eşleşme ayarlarını seçmemiz gerekecek. Bu işlem içinde sol kısımda yer alan ayarlar sekmesi altından “özet” menüsüne giriş yapıyoruz. Özet menüsüne girdiğinizde açılır sağ ekranda bağlantı ayarlarının yer aldığını göreceksiniz. Burada otomatik olarak eşleştirme ayarı varsayılan ayar olarak seçilmiş olacak. Biz bu ayarı değiştirmek istiyorsak sadece istediğimiz seçeneğin başına tik atmamız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra ayarları kayıt altına alıp programdan çıkış yapabilirsiniz. Bir daha cihazınızı bağladığınızda siz programla eşleştirme yapmadan program doğrudan açılmayacaktır.