Nvidia Experience Uygulama Açılmaması Sorunu Nasıl Giderilir?

tarafından
526
Nvidia Experience Uygulama Açılmaması Sorunu Nasıl Giderilir?

Ekran kartı denildiği zaman akla gelen iki markadan biri olan Nvidia, oyun serisi ekran kartlarıyla beraber bu alanda liderliğe oturmayı başardı. Özellikle oyuncu bilgisayarları için çıkartılan son seri GTX 900 serisiyle beraber büyük orada başarıya ulaşan Nvidia, aynı zamanda kullanıcılara oyun optimizasyonu sunmak içinde ekstra bir dizi program kullanılıyor. Bu programların başında da Nvidia Experience uygulaması geliyor. Doğrudan Nvidia tarafından geliştirilen uygulama oyun denetimi, için kullanılmakta. Oyun optimizasyonu ve oyunların sisteme entegre edilmesi için kullanılan Nvidia Experience uygulaması Windows 10 ile beraber bazı sorunlarla da karşılaşmaya başladı. Yapılan son güncelleme ile beraber uygulamanın açılmaması gibi sorunlar yaşanması gündeme geldi. Kimi zaman uygulamanın açılmaması, kimi zamanda ise açılsa bile kapanması durumunda oluşan sorun aslında tamamen Windows işletim sisteminden kaynaklanıyor. Sorunu çözmek içinde yine Windows üzerinden bir dizi ayarlar yapmanız gerekiyor. Tüm bu ayarlar neler? Ayarları nasıl uygulayacağız? Sorunun çözümlerini inceleyelim.

  • Sorunun çözüm aşamasında öncelikle bilgisayarımızdan “denetim masasına” girmemiz gerekecek. Denetim masasını görüntüledikten sonra ise “dil bölge ayarlarına” Dil bölge ayarları içerisinde “Bölge” bölümüne girmemiz gerekecek. Buradan ise tarih saat ayarları bölümüne giriş yapıyoruz. Tarih saat ayarlarında değişikliğe gideceğiz.
Nvidia Experience açılmama

Nvidia Experience sorunu

  • Şimdi söz konusu alana girdiğimiz zaman karşımıza bir ayar penceresi gelecek. Karşımıza gelen bu ayar pencere dil, bölge gibi ayarların yapıldığı bir pencere. O yüzden bu pencere üzerinde yapacağınız değişiklik tüm bilgisayarınızı etkileyecektir. Açılan menüden ise ilk seçenek yani biçimler kısmına giriş yapıyoruz. “Biçimler” kısmına girdiğimizde karşımıza bir dizi liste çıkacak. Dillerin bulunduğu bu liste üzerinden bizim İngilizce dilini seçmemiz gerekecek. İngilizce seçerken aynı zamanda bölge olarak da “Amerika” bölgesini seçmeniz gerekecek. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ayarları kayır altına alıp pencereden çıkabiliyorsunuz. Son olarak işlemin geçerli olması için bilgisayarı bir kez yeniden başlatmanız gerekecektir. Yeniden başlatma işleminden sonra sorun çözülecektir.