Niche Siteler Nedir? ve Avatantajları

tarafından
597
Niche Siteler Nedir? ve Avatantajları

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Niche sitelerin ne olduğunu ve web sektöründe para kazanma yönteminin en sık kullanıldığı Google Adsense‘nin Niche sitelere vermiş olduğu ayrıcalıklarından bahsedeceğiz. Web dünyasında oluşan farklı sektör ve fikirler doğrultusunda web kullanıcıları farklı yollardan para kazanma sanatlarını konuşturmaktadır. Kimileri illegal, kimileri ise legal yollardan çok ciddi rakamlara ulaşmış kazançlar sağlayarak para kazanmaktadır. Bizim anlatacağımız konu yönergesi ise tamamen legal yollar’dan hiç bir sorunun teşkil etmediği Google Adsense kazançları üzerine kurulmuş bir para kazanma yönteminden bahsedeceğiz. Google Adsense politikaları doğrultusunda himayesinde işleyen tüm web site kullanıcılarına düzenli olarak ödemelerini yapmaktadır. Bu siteler arasında genel blog, forum ve benzeri web siteleri yer alırken. Son zamanlar’da ülkemizde ki web kullanıcılarının da yoğunlaştığı Niche sitelerin ortaya çıkmaya başlaması oldukça sevindirici.

niche siteler nedir

Niche Siteler Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Niche siteler, tek alana odaklı ve sadece o alan ile ilgili belirli makale/içeriklerin girildiği bir web sitesidir. Niche siteleri tek alana odaklı oldukları için Google sıralamalarında yükselerek ilk sayfalara gelmesi diğer web sitelerine göre daha etkili ve avantajlıdır. Bunun yanı sıra alacağınız tık sayısı ve bu tık sayılarının kazançları da diğer web sitelerine göre daha yüksek ve verimli bir şekilde işlemektedir. Niche siteler ziyaretçiler tarafından Google üzeri kaynaklardan geldiklerinde sitenizin ne denli kaliteli ve tek bir sektöre odaklı olduklarını anladıklarında, akılda kalıcı bir domainin sayesinde de ezbere ve sürekli ziyaret edilecek bir web sitesi haline gelmektedir.

Niche sitelere örnek vermek gerekiyorsa dekorasyon, cilt bakımı, kadın blogları, spor haberleri ve benzeri tek alana odaklı tüm web siteleri niche siteler arasında yer almaktadır.