Microsoft Hesabındaki Cihazlar Nasıl Kaldırılır?

tarafından
1229
Microsoft Hesabındaki Cihazlar Nasıl Kaldırılır?

Microsoft yeni seri işletim sistemleri Windows 8 ve son seri Windows 10 ile beraber yeni birçok özelliği de kullanıcılara sunmaya başladı. Özellikle kullanıcıların Microsoft hesaplarıyla işletim sistemlerine giriş yapabilmeleri birçok noktada kullanıcılara kolaylıklar sağlamaya başladı. One Drive bulut yedekleme sistemlerine doğrudan bağlantı, başka bilgisayarlardan bilgisayarın hesabına erişim yapabilme gibi birçok ayrıcalığı kullanıcılara sunan Microsoft hesap bağlantısı artık Windows 10’un yeni güncellemesiyle beraber de akıllı telefonları da desteklemeye başlayacak. Yani kullanıcı aynı hesap üzerinden ayrıca akıllı telefon kontrolünü de yapabilecek. Microsoft hesabına akıllı cihazını eklemesi yeterli olacak. Yakın zamanda gelecek olan bu güncellemeyle beraber akıllı telefonun şarjı bittiğinde, akıllı telefona her hangi bir mesaj geldiğinde ya da alarmlarınız veya hatırlatmalarınız devreye girdiğinde doğrudan akıllı telefonunuzun bildirimi bilgisayarınızda görüntülenecek. Tüm bu sistemlerin yönetileceği Microsoft hesabınızdan ise eklediğiniz tüm bu cihazları kaldırmak isteyebilirsiniz. Zira sadece yeni cihaz ekleme değil kullanmadığınız ya da artık Microsoft hesabınızda kayıtlı olmasını istemediğiniz cihazları da hesabınızdan kaldırabiliyorsunuz. Sadece birkaç adımda yapabileceğiniz kaldırma işlemi için ise yine Microsoft’u kullanıyorsunuz. Peki, tüm bu işlemleri nasıl yaparız daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi öncelikle internet tarayıcınıza girip Microsoft’un sitesine girmeniz gerekiyor. Buradan da Microsoft hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Microsoft hesabınıza giriş yaparken bilgisayarınızda ya da kullandığınız diğer cihazlarınızda tanımlı olan mail hesabınızı kullanmanız gerekiyor. Microsoft hesabınıza bu şekilde giriş yaptıktan sonra ise hesap kontrol kısmına girmeniz gerekecek. Bu işlem için ise üst menüde yer alan menü barı kullanacağız. Üst menü üzerinden cihaz yönetimine girebilmek için ise “Cihazlar” sekmesine geliyoruz.
Microsoft

Microsoft Hesabındaki Cihazlar

  • Buradan açılır menü üzerinden “cihazlarınız” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Cihazlarınıza tıkladığınızda karşınıza giriş yaptığınız hesapta tanımlı tüm cihazların bulunduğu bir ekran gelecek. Buradan ise kaldırmak istediğiniz cihazların üzerine gelerek “cihazı kaldır” yazısına tıklamanız gerekiyor. Cihazı kaldır dediğinizde ise size bir onay mesajı gelecek. Karşınıza gelen bu onay mesajına da tamam dedikten sonra hesabınızdaki cihaz kaldırılmış olacak.