Bilgisayar

Mac Giriş Ekranı Nasıl Kişiselleşir ?

202211-apple-mac-mini-nvidia-geforce-9400m-mini-with-display
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Birçok Mac kullanıcısı durmadan aynı giriş ekranını görmekten bıkmış durumda. Eğer sizde sürekli aynı giriş ekranını görmekten bıktıysanız yazımızda bunu nasıl değiştireceğimizi size anlatıyoruz.

Öncelikle giriş ekranına ekleyeceğiniz fotoğrafı seçin. Bu fotoğrafın büyük çözünürlüklü olması önemlidir. Aksi takdirde kötü bir görüntü oluşabilir. Seçtiğiniz resmin formatı JPEG veya JPG ise formatını PNG olarak değiştirin ve kaydedin. Daha sonra kaydettiğiniz fotoğrafı “com.apple.desktop.admin.png” olarak adlandırın. Bu adımları uyguladıktan sonra sıra arka planın bulunduğu klasöre giriş yapmakta. OS X El Capitan işletim sisteminde arka plan klasörüne giriş yapmak için Command + Shift + G tuşlarını kullanın ve ardından /Library/Caches/ yolunu sağ üst taraftaki arama kısmına yazın.

Bu adımları uygulayarak klasöre erişebilir ve şuanda mevcut bulunan arka planınızı görebilirsiniz. Arka planı değiştirmeden önce önceki arka planın yedeğini almanız sizin için yararlı olacaktır. Ardından “com.apple.desktop.admin.png” adıyla kaydettiğimiz fotoğrafı klasöre sürükleyin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatarak yeni arka planınızı hazır hale getirebilirsiniz.

Giriş Ekranınızda Mesajınızı Gösterin

OS X El Capitan işletim sistemine sahip cihazınızda eğer açılış ekranınıza mesaj eklemek istiyorsanız Sistem Tercihleri > Güvenlik ve Gizlilik ayarları menüsü altından Genel sekmesine gelin. Ardından Ekran kilitliyken bir ileti göster yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyip Kilitli İletisini Ayarla seçeneğine basarak bu kısma mesajınızı ekleyin.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız