Loopcomm LP-AL2011P Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
368
Loopcomm LP-AL2011P Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Modem kurulumları genel olarak aynı mantık üzerinde işleyiş gösterir. Öncelikle kuracağımız modemin ara yüzüne giriş yapmanız ardından belirtilen ayarları ara yüz üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir. Bu şekilde internet bağlantısını kurabilirsiniz. Fakat her ne kadar birçok modemin kurulumu aynı mantık üzerinden işleniyormuş gibi gözükse de aslında hemen her modemin birbirlerinden kesin çizgilerle ayrılan farkları vardı. Bu farklılıklara dikkat etmemek ise modem kurulumunun doğru bir şekilde yapılmasına engel olacaktır. Hatta yapılacak hata bağlantı ayarlarının sıfırlanmasını bile gerektirebilir. Bu nedenle hemen her modemin kendi kurulumu konusunda yönergeleri dikkatle incelemelisiniz. İşte bu şekilde kurulumunda büyük farklılıklar bulunan modemlerden bir tanesi de Loopcomm LP-AL2011P modemdir. Kurulum konusunda hızlı kurulumu destekliyor olsa da Loopcomm LP-AL2011P modemlerin hem ara yüzüne girerken hem de ara yüz ayarları yapılırken oldukça dikkatli olmak gerekir. Ayarlarda yapılacak bir hata ciddi sorunlar doğurabilir. Peki, Loopcomm LP-AL2011P modem kurulumu nasıl yapılır daha detaylı inceleyelim.

  • Öncelikle modem ara yüzüne giriş yapabilmek için modem bağlantımızı yaptıktan sonra internet tarayıcılarımızdan her hangi birinin adres satırına “10.0.0.2” numarasını yazmamız gerekiyor. Şimdi karşımıza ara yüz ekranımız gelecek. Fakat karşımıza gelen ara yüz ekranın da ciddi farklılıklar var. İlk olarak şifre ve kullanıcı adı kısmında diğer modemlerden farklı bir giriş yapacağız. Bu noktada öncelikle kullanıcı adı kısmına “admin” yazıp sonrasında şifre bölümüne ise “epicrouter” yazıyoruz.
Loopcomm LP-AL2011P

Loopcomm LP-AL2011P Modem

  • Bu işlemden sonra ara yüz ayarlarına giriş yapabiliriz. Şimdi ise “WAN” menüsüne giriş yapıyoruz. WAN menüsüne giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen ekranda tüm bilgiler ekrana gelen pencerede belirecek. Biz buradan “PPPoE” ve VCİ, VPi ayarlarına dikkat edeceğiz. VCİ ayarımız 8, VPi ayarımız ise 35 olacak. Bu işlemlerden sonra ADSL kullanıcı adımızı ve şifremizi de girmemiz gerekiyor. Ardından yaptığımız tüm değişiklikleri kayıt altına alıp kurulumu bitiriyoruz. Loopcomm LP-AL2011P modemimiz yeniden başladığında internet kurulumu tamamlanmış oluyor.

Kurulum Öncesi Bağlantı Ayarları

İlk önce Loopcomm LP-AL2011P modemlerde kurulum öncesi bağlantıları yapmak gerekiyor. Bunun için modemi fişe takmadan önce Ethernet kablosunu modemin çıkış portlarından birine takıyoruz. Ardından çıkış portundan gelen kabloyu bilgisayarımızın Ethernet girişine takıyoruz. Şimdi ise modemin fişini takıyoruz. Ardından internet kablomuzu da modemin internet girişine takıyoruz ve bir süre ışıkların sabitlenmesini bekliyoruz. Bu noktada internet ışığı kurulum henüz yapılmadığı için yanıp söner vaziyette olabilir.