LG Televizyonlar Ve Telefonlar Arasında Miracast Bağlantı Nasıl Yapılır?

tarafından
1942
LG Televizyonlar Ve Telefonlar Arasında Miracast Bağlantı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon pazarına “G” serisi telefonlarıyla giren dev teknoloji markası LG, sektörde sadece akıllı telefonlarıyla değil akıllı televizyonlarıyla da gündeme gelmeye başladı. Özellikle son seri Smart TV ürünleriyle büyük beğeni toplayan LG, televizyonlarında ise Webros işletim sistemini kullanmayı tercih etti. Android’in aksine dış bağlantılarda oldukça avantajlı olan Webros işletim sistemi sayesinde kullanıcılara sunulan en büyük ayrıcalık ise Miracast ile ekran paylaşımı. Özellikle LG marka akıllı telefonlar ile rahatlıkla Miracast sistemi üzerinden ekran paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bu sayede telefonunuzda oynadığınız oyunları, izlediğiniz filmleri ve fotoğrafları anında televizyon ekranında da görüntüleyebiliyorsunuz. Bununla beraber sadece ekran paylaşımı özelliğini de kullanmanız mümkün. Miracast ile LG akıllı telefonlar ve akıllı televizyonlar arasında yer alan bu bağlantıyı nasıl yaparız? Bağlantı için hangi kanalları kullanacağız daha detaylı bakalım.

Kurulum Öncesi Hazırlık

  • Ekran paylaştırma noktasına gelmeden önce televizyonumuzu ve telefonumuzu bağlantıya hazırlamamız gerekiyor. Bu işlem için öncelikle televizyonun Wİ-Fİ ağına bağlı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bununla beraber LG marka akıllı telefonumuzu da aynı Wİ-Fİ üzerine bağlamamız gerekiyor. Bağlantıları kurduktan sonra artık ayarlara geçebiliriz.
LG Smart TV

LG Televizyonlar Ve Telefonlar Arasında Miracast bağlantı nasıl yapılır

Ekran Paylaştırma Ayarları

  • Şimdi ilk işlemlerimizi televizyon üzerinden yapıyoruz. Öncelikle televizyonumuzun ayarlar menüsüne gelip buradan “aygıt bağlantısı” sekmesine tıklıyoruz. Ekranımızda bağlantı işaretleri görüntülenecek. Bu noktada televizyon bize bağlantı yapılacak olan cihazın seçilmesini isteyecek. Biz bu ekranda telefonu seçeceğiz. Akıllı telefon seçiminden sonra yeni bir ayar ekranı karşımıza gelecek. Bu yeni ayarlar ekranında da akıllı telefon ile televizyon arasında nasıl bir bağlantı yapılacağını seçmemiz isteniyor. Biz bu menü üzerinden “Ekran paylaşımı” seçeneğini seçerek işleme devam edeceğiz. İsterseniz televizyon kumandası ve içerik paylaşımı özelliklerini de seçebilirsiniz.
LG Smart TV ekran paylaşımı

LG Smart TV ekran paylaşımı nasıl yapılır

  • Bu işlemi de yaptıktan sonra şimdi telefonumuzdan ayarlamalar yapmaya geçiyoruz. Telefonumuzdan ayarlamalar yapmak içinse üst menü çubuğunu aşağı indirmeniz gerekiyor. Mobil veri, parlaklık gibi ayarların yapıldığı üst menü bağlantısını aşağı indirdikten sonra ise Miracast özelliğini açıyoruz. Şimdi televizyonumuzun ekranında Miracast bağlantıyı seçip başlat diyerek cihazı bulmamız yeterli olacak.
LG Smart TV

LG Smart TV ekran paylaşımı Miracast