LG Smart TV Kullanıcı Hesabı Nasıl Açılır?

tarafından
6399
LG Smart TV Kullanıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Akıllı telefonlar ve giyilebilir teknoloji ürünlerinde kullanılan mobil işletim sistemleri artık hemen her sitemden kullanılmaya başlandı. Ev aletlerinden, televizyonlara kadar hemen her alanda işletim sistemi kullanılması akıllı cihaz adını verdiğimiz cihazlara hemen her gün yenisinin de eklenmesine neden oldu. Zira bu alanda en dikkati çeken cihazlar ise akıllı televizyonlar. Çoğunda Android işletim sistemi ile karşılaştığımız akıllı televizyonlardan birisi de LG Smart TV serisi. LED televizyon serisiyle büyük başarı yakalayan marka LG bu, akıllı televizyonlarında da oldukça iddialı. Neredeyse bir akıllı telefonun yapabileceği hemen her şeyi yapabilen LG akıllı televizyonlarda kullanıcılara birçok farklı imkan sunuluyor. Özellikle sosyal medya kullanımı ve bunun yanında video paylaşım platformlarına televizyon üzerinden doğrudan bağlantı, LG sinema sayfaları sayesinde istediğiniz filmi izleme gibi ayrıcalıklarınız bulunuyor. Tabi bu hizmetlerden bazıları LG hesap üyeliği istiyor. Yani televizyonunuza bu hesaplarla giriş yaparak ancak tüm özellikleri kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde güncel haberlerden de mail alabiliyorsunuz. LG kullanıcı hesabı oluşturmak için ise birkaç kısa işlem yapmanız yeterli. Bakalım hesap açmak için yapacağımız işlemler neler?

  • Öncelikler LG firmasının kayıt için oluşturduğu resmi adrese giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için resmi bağlantı adresini yani lg.com/tr/destek/hesap-kaydi linkini kullanıyoruz. Öncelikler buraya girerek kayıt işlemi başlatacağız. Sayfayı açtığınız anda karşınıza bir form çıkacak. Standart mail adresi alma formu gibi olan bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde LG hesabınızı güven içinde açabiliyorsunuz. Aksi halde gerekli alanları doldurmadan hesap açmanız mümkün değil.
LG Smart TV

LG Smart TV Kullanıcı Hesabı

  • İstenen bilgileri doldurduktan sonra şimdi ise televizyonunuzun markasını ve modelini seçmeniz gerekiyor. “Ürününüzü bulun” sekmesine tıkladığınızda açılan menüden ürün seçimi yapabilirsiniz. LG ürününüzü seçtikten sonra şimdi televizyonunuzdan ürün seri numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için kumandadan ayarlar sekmesine basıyoruz. Ardından destek sekmesine girip ürün bilgisine bakıyoruz. Burada görüntülenen seri numarasını da istenen yere girdiğini zaman “formu kaydet” seçeneğine basıp belirtiğimiz mail adresine girerek üyeliğimizi onaylıyoruz. Ardından hesap giriş bilgilerimizle LG televizyona giriş yapıyorsunuz.