LG G5’te Ekran Görüntüsü (screenshot) Nasıl Alınır?

tarafından
347
LG G5’te Ekran Görüntüsü (screenshot) Nasıl Alınır?

LG’nin daha önce satışa sunduğu akıllı telefon modellerinde ekran görüntüsü almak için tuş kombinasyonunu kullanmanız gerekiyordu. Kullanıcılar için can sıkıcı olan bu işlem, LG G5’te oldukça kolay bir hale getirildi. Artık LG G5’te ekran görüntüsü almak için özel bir özellik mevcut.

Akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarının özellikleri arasında en çok kullandıklarından bir tanesi de ekran görüntüsü (screenshot) almaktır. Çünkü ekran görüntüsü istenilen bir bilgiyi ya da görüntüyü tanıdıklarla paylaşmanın en kolay yoludur. Komik bir fotoğraf, etkileyici bir özlü söz ya da satın alınmak istenen bir ürün ekran görüntüsü alınarak paylaşılabilir. Yeni LG G5’inizin bu özelliğini oldukça basit bir şekilde kullanabilmeniz için ekranın üst kısmında yer alan seçeneklere ekran görüntüsü alma tuşu yerleştirildi.

Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü şekilde, ekran görüntüsünü almak istediğiniz sayfadayken ekranın üstündeki seçenekleri aşağıya doğru çekerek açın. En solda yer alan Capture+ (Ekran Görüntüsü) tuşuna dokunun. Hepsi bu kadar LG G5’iniz ekran görüntüsünü aldı ve Galeri’deki klasöre kaydetti!