Cep Telefonları

LG E460 Akıllı Telefon Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

LG E460 Akıllı Telefon Fabrika Ayarları
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Son dönemin akıllı telefon markaları arasında en çok tercih edilenlerden birisi de LG. İlk olarak televizyonlar ve ev gereçleri teknolojileri ile teknoloji pazarına giriş yapan LG şimdilerde G serisi akıllı telefonlarla birçok ünlü markaya kafa tutmaya başladı. Samsung ve Apple gibi dev markalarla bile yarışmaya başlayan LG bununa beraber sadece telefon serisini G serisi ile sınırlı tutmamaya karar verdi. Bu sayede hemen hemen her bütçeye göre yeni akıllı telefonlar piyasaya sürülmeye başlandı. Bu telefonlardan birisi de LG E460. G serisine göre özellikleri biraz daha düşük olsa da aslında orta sınıf akıllı telefonlar arasında oldukça başarılı olan LG E460, markanın en iyi alternatiflerinden biri olarak biliniyor. Tabi bununla beraber telefonun bazı özellikleri de G serisinden kesin çizgilerle ayrılıyor. Bu özelliklerden en önemlisi ise fabrika ayarlarına dönme özelliği. Birçok akıllı telefonun aksine LG E460 akıllı telefonunun fabrika yarlarına dönme işlemi sadece telefon üzerindeki tuşlar sayesinde gerçekleştiriliyor. Peki, bakalım bu işlemi nasıl ve ne gibi durumlarda yapacağız?

Hangi Durumlarda Fabrika Ayarlarına Dönülür?

LG E460 fabrika ayarlarına dönme işlemi diğer tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi telefon içerisindeki tüm bilgileri tüm uygulamaları silen bir işlemdir. Bu nedenle geri dönme işlemi yapmadan önce iyi düşünmek gerekir ki bu işlemin geri dönüşü yok. Özellikle telefonda sistemsel arızalar varsa ya da temizlenmeyen bir virüs varsa bu durumlarda fabrika ayarlarına geri dönme işlemi önerilir. Tabi bu işlem öncesinde mutlaka yedekleme yapmanız gerektiğini de belirtelim.

LG E460 Akıllı Telefon Fabrika Ayarları

LG E460 Akıllı Telefon Fabrika Ayarlarına dönme

LG E460 Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

  • Bu işlem için bir tuş kombinasyonu kullanacağız. Bunun için telefonda çıkma tuşu olarak kullanılan sol üst köşede yer alan “Quık butonu”+ “ses kısma tuşu”+ “güç tuşu” kombinasyonu yapacağız. Bu üç tuşa bir arada bastığınız zaman format işlemi başlayacak. İlk olarak birkaç saniye tuşlara basılı tutmanız gerekiyor. Ardından telefon açılmaya başlayınca fabrika ayarlarına dönme işlemi de otomatik olarak başlıyor. İşlemin direk olarak başlaması yedek almanızın gerekliliğini de gösteriyor.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız