Cep Telefonları Kurulum & Anlatım

LG Akıllı Telefonlarda Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

LG-rehber-yedekleme
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Akıllı telefonların kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar tartışılmaz. Zira artık birçok özellik birçok akıllı telefon markası tarafından standart olarak gösterilmeye başlandı. Bunlardan birisi de rehber yedekleme özelliği. Eski seri cep telefonlarında rehber yedekleme işlemi çok daha zorlu ve sim kart kapasitesine göre yapılırken artık akıllı telefonlarda bu işlemin çok daha basit işlemlerle yapıldığını da söylemek gerekiyor. Tabi rehber yedekleme işleminin bazı akıllı telefon markalarında da genel olarak ayı olsa da ufak farklılıklar içerdiğini de söylemek gerekiyor. Bu şekilde rehber yedekleme konusunda ufak tefek farklılıklara sahip olan akıllı telefon serilerinden birisi de LG akıllı telefonları. LG akıllı telefonlarda rehber yedekleme işlemine daha detaylı bakalım.

  • LG akıllı telefonlarda da Android işletim sistemi kullanıldığı için aslında rehber yedekleme işlemi Android rehber yedekleme ile büyük oranda benzerlikler gösteriyor. Bu işlem için ise öncelikler rehber kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Telefonunuzun rehber bölümüne girdikten sonra ise yapmanız gerek. Ardından ise rehber ayarları kısmına girmeniz gerek.

LG-rehber-yedekleme

  • Rehber ayarları kısmına girdiğinizde ise karşınıza “içe aktar/ dışa aktar” seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz. Bu sekmeye girmeniz gerek. Ardından ise karşınıza yedekleme seçeneklerinin bulunduğu bir ayar menüsü gelecek. Karşınıza gelen bu ayar menüsü üzerinden ise yedekleme istediğiniz seçeneği seçip devam etmeniz gerekli. Örnek vermek gerekirse “SD karta aktar” dediğimizde rehberiniz SD kartınıza yedeklenecektir.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız