Bilgisayar

Laptop’un Wi-Fisi Sürekli Kapanıyor

laptop-wifi-icon
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Çağımızda ilerleyen teknoloji sayesinde her evde bilgisayar, telefon, televizyon ve çeşitli birçok hayatımızı kurtaran alet mevcut. Durum böyle iken teknoloji hayatımızı hem kolaylaştırırken hem zorlaştırabiliyor. Bu şartların altında kimi zaman kendimizi çok iyi hissediyoruz kimi zaman ise zor durumda kalmış gibi. Örneğin yeni aldığınız laptopun ayarlarını bulmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle çağı takip eden gençler için bu pek bir problem olmasa da ebeveynler için durum böyle değildir. İş yerlerinde kullandıkları laptoplarda zorlanan bireylerimiz kimi zaman tavsiyelere ihtiyaç duyar. Ben de sizlere bir konu hakkında tavsiyede bulunmak istiyorum.

Tavsiye vereceğim konu ise laptopunuzu her açıp kapayışlarınızda internet ağınız kapanıyor ve bu durumu engellemek istiyorsanız ne yapmanız gerektiği. İzlemeniz gereken adımları kendi üslubumla sizlerle paylaşacağım. Laptopunuzda Bilgisayarım bölümüne sağ tıklayın Özellikler kısmına girin. Sol üstte göreceğiniz Aygıt yöneticisi ‘ne tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede bilgisayarınızda bulunan tüm aygıtlar gelecek. Sonrasında Ağ Bağdaştırıcıları sekmesine girin ve kendi kablosuz bağlantı aygıtınıza (wifi adınıza) tıklayın. Yeni bir pencere açıldığını göreceksiniz. Gözlerinizi üst tarafa çevirdiğinizde sağ tarafta Güç Yönetimi’ni gördüğünüzde artık son aşamaya gelmiş olacaksınız ve karşınıza çıkan cümlenin yanındaki tik işaretini kaldırmanız gerekecek. Karşınıza gelecek cümle ise ‘’Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın. ‘’ İşlem tamamlanmıştır sevgili okurlarım. Şimdi rahatlıkla laptopunuzu açıp kapatabilirsiniz. Çözüme ulaşan sorun artık karşınıza çıkmayacaktır.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız