Kredi Kartı Kullanmadan Amerika App Store Açma

tarafından
330
Kredi Kartı Kullanmadan Amerika App Store Açma

Apple tarafından iPhone telefonlar için geliştirilen iOS işletim sistemi mobil teknolojiler konusunda en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olarak biliniyor. Android işletim sisteminden hemen sonra ikinci sırada yer alan iOS işletim sisteminin diğer işletim sistemlerine göre çok daha farklı bir yapısı olduğunu da söylemek gerekiyor. Android ve Windows Phone işletim sistemlerine göre çok daha içe kapalı bir yapıya sahip olan iOS, bu nedenle sadece resmi uygulama mağazaları içerisinde kullanıcılar kararlı bir şekilde uygulama indirebiliyor. Bu durumun hem kullanıcılara avantajlar sağladığını hem de kullanıcılara olumsuz olarak yansıdığını da söylemek mümkün. Zira bu yapı aslında kullanıcılara ekstra bir güvenlik sağlarken bunun dışında sistem kullanıcıların birçok uygulamaya da ulaşamamasına neden oluyor. Bu noktada özellikle resmi uygulama mağazası App Store içerisinde yer alan bölge sınırlaması da uygulamalara erişim sağlanmasının önüne geçiyor. Bu sorunu çözebilmek için ise kullanıcıların mutlaka App Store bölgeleri değiştirmeleri gerekiyor. Özellikle ülkemizde bu bölge kısıtlamasının bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada bölge değiştirme konusunda yaşanan en büyük sıkıntı ise kart hesabının eklenemiyor olması. Peki, kredi kartı kullanmadan App Store üzerinden nasıl bölge değişimi yapabiliriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak kullandığınız App Store uygulamasından çıkış yapmanız gerekecek. Bu işlem için ayarlar üzerinden “App Store” ardından da “Apple kimliğine” girip karşınıza gelen ekrandan çıkış yapmanız gerekiyor.

amerika-app-store-acma

  • Şimdi App Store bir kez daha giriş yapıp ardından da her hangi bir uygulamayı indirmeye çalışıyorsunuz. Ardından karşınıza Apple kimliğinim sorulduğu bir ekran gelecek. Buradan “yeni Apple kimliği yarat” sekmesine tıklıyorsunuz. Yeni Apple kimliği seç dedikten sonra ise ülke listesinden Amerika’yı seçip devam ediyorsunuz. Gelen onay mesajını kabul ettikten sonra bu kez karşınıza gelen ekrana mail, şifre ve bilgilerinizi giriyorsunuz. Ardından karşınıza kart seçiminin yapıldığı bir bölüm gelecek. Burada Visa, Mastercard gibi kart isimleri olduğunu göreceksiniz. Bu noktada “None” seçimini yapmanız gerekiyor. Bu işlemi de yaptıktan sonra sadece ücretli uygulamalarda sizden kart bilgisi isteniyor. Onun dışında bölge kısıtlaması yaşamıyorsunuz.