Kurulum & Anlatım

Klavye Temizliği Nasıl Yapılır?

cleaning notebook
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Hemen hemen her dakika kullandığımız klavyeler elimizin altında. Bu durum da kirlenmelerine sebep oluyor. Kullanım alışkanlığımıza göre içinde ufak parçalar, tozlar vb. bir çok şeye rastlayabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre temizlenmeyen klavyelerin, umumi tuvaletlerden çok daha pis olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle düzenli olarak temizliği yapılmalıdır.

Temizliği yaparken kesinlikle ev temizleyicilerini kullanmayın. Bu mekanik parçalarda bozulma, tuşlarda silinme, renginin bozulması vb. sıkıntılara yol açabilir. Ev temizleyicileri yerine özel olarak üretilen temizleyicileri alabilirsiniz. Yanında mikrofiber bez almayı unutmayın!

Klavyeyi temizlemeye başlamadan önce bilgisayara bağlı olan tüm kabloları çıkartın, bilgisayarı kapatın. Bilgisayarınızı ters çevirin ve arka kısmına hafifçe vurun. Bu sayede en öndeki pislikler ekrana çıkacak. En pratik yollardan biri. Bundan sonra bir elektrik süpürgesine başvurabilirsiniz. Tuş araları geniş olan klavyeler için kulak temizleme çubukları kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ! Yapacağınız en iyi temizlik, klavyenin tuşlarını çok dikkatlice çıkartıp, tuşları ılık suda yıkamak ve tuşların altında kalan kısmı mikrofiber bez ile temizlemek olacaktır. Yalnız, tuşları takarken iyice kuruduklarına emin olmanız ve bununla birlikte tuşları doğru takmanız olacaktır. Son öneri en iyi ama riskli bir temizleme işlemidir.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız