İPhone Telefonlarda Video Çekerken Nasıl Fotoğraf Alınır?

tarafından
533
İPhone Telefonlarda Video Çekerken Nasıl Fotoğraf Alınır?

Apple’ın her ne kadar akıllı telefon üreticileri arasında lider gözüken bir firma olduğu bilinse de teknoloji devi aslında akıllı telefonlarında hala istenen tekin özellikleri kullanıcılara sunmuş değil. Ram oranının düşük kalması, ekran çözünürlüklerinin düşük kaldığının düşünülmesi ve daha birçok teknik konuda eleştiri alan Apple’ın tüm bu eksiklere rağmen kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklı özelliklerle hala en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri olarak biliniyor. Özellikle son modelleri iPhone 5 ve iPhone 6 üzerinde kullandıkları sistemlerle daha da dikkat çeken Apple, artık sadece erişilebilirlik konusunda da değil kamera ve benzeri özelliklerde de birçok özellik eklemesi yapan Apple son serileriyle böylelikle birçok akıllı telefon markasının önüne geçmeyi de başardı. İşte Apple’ın fark yaratan iPhone 5 serisinde itibaren kullandığı yeni özelliklerden birisi de video çekimi yaparken görüntü alma özelliği. Video çekimi yaparken aynı zamanda fotoğraf çekmenize de olanak sağlayan yeni özellik birçok akıllı telefon markasında harici programlarla yapılıyor ve ne yazık ki çoğu iPhone yer aldığı kadar başarılı çekimler elde edemiyor. iPhone 6 serisiyle beraber kamera özelliklerinin artmasıyla çok daha net görüntü verme imkanı sağlayan özelliğin kullanımı da bir hayli basit. Peki, iPhone telefonlarda video çekerken istediğimiz bir kareyi nasıl fotoğraflayabiliriz daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle normal bir şekilde telefonumuzun kamerasını açmamız gerekecek. Kameramızı açtıktan sonra ise yine standart bir şekilde video çekim bölümüne gelmeniz gerekiyor. Video çekim bölümüne giriş yaptıktan sonra ise iPhone üzerinden video çekimini başlatıyoruz.

iphone-video-çekerken-fotoğraf-alma

  • Şimdi normal bir şekilde çekimi başlattığınızda ekranda video çekimini duraklatmak için daire içerisinde kırmızı bir kare olduğunu göreceksiniz. Bu büyük tuşun yanında ise nispeten daha küçük olan tek daire şekilde bir beyaz buton göreceksiniz. Eğer video sırasında görüntü çekmek istiyorsanız o zaman bu beyaz butona basmanız yeterli olacaktır. Beyaz butona bastığınız anda ekrana gelen sarı çerçeve içerisinde ki görüntü iPhone ile standart fotoğraf çekiminde olduğu gibi fotoğraflanacaktır.