iPhone Siyah Ekran Sorununu Nasıl Çözeriz?

tarafından
1844
iPhone Siyah Ekran Sorununu Nasıl Çözeriz?

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone telefonlar tasarım özellikleri kadar sağlamlıklarıyla da beğeni toplamayı başarıyor. Özellikle kasa tasarımlarında rakiplerine göre alüminyum alaşım tercih eden telefonun bu konuda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında yazılımsal olarak ise hala telefonlarda bazı yetersizlikler olduğunu da söyleyebiliriz. Zira zaman zaman iOS sürümünden kaynaklı sorunlarla karşılaşılabiliniyor. Özellikle iOS sürümünün değiştirilmeye başlandığı zamanlarda yani güncelleme zamanlarında ciddi sorunların ortaya çıkmaya başladığını biliyoruz. Bu noktada yaşanan en büyük sorunlardan birisi de siyah ekran sorunu. Telefonu normal olarak başlatmanıza rağmen telefonda siyah ekranın ilerlememesiyle oluşan bu sorunda ne yazık ki telefon sistemini başlatamıyorsunuz. iOS işletim sistemini başlatamadığınız için ayarlar kısmında sıfırlama ya da onarma işlemi de yapamıyorsunuz. Peki, iPhone telefonlarda siyah ekran sorunu ile karşılaşırsak ne yapmamız gerekiyor? Daha detaylı yapacağımız işlemleri inceleyelim.

  • Bu işlem için birkaç farklı yöntem bulunuyor. En basitten başlayarak en karmaşık yönteme doğru gidelim. Şimdi ilk olarak telefon kapalı konumdayken yaklaşık 10 saniye kadar hem kapatma hem de home tuşuna basılı tutuyoruz. Telefon açılma işlemine geçtikten sonra ise tuşlara basmayı bırakıyoruz. Bu işlemden sonra telefon bir kez yeniden başlatılacak. Sistem yeniden başladığında eğer sorun devam ediyorsa bir sonraki aşamaya geçiyoruz.
iPhone Siyah Ekran Sorunu nasıl çözeriz

iPhone Siyah Ekran Sorunu

  • Bu aşamada öncelikle bir bilgisayar ihtiyacınız var. Bilgisayarınıza iTunes programını yüklüyorsunuz. Programı yükledikten sonra ise usb kablo ile iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlıyorsunuz. Bağlantınızı oluşturduktan sonra ise telefondan yine home ve kapatma yani güç tuşuna 10 saniye basılı tutuyoruz. Bu işlemden sonra telefonumuzun kurtarma menüsüne geçecek ve buradan kurtarma işlemi yapabileceksiniz.
iPhone Siyah Ekran

iPhone Siyah Ekran Sorunu çözümü

ÖNEMLİ NOT: Yaşadığınız sorunun nedenini de tespit etmeniz önemli. Eğer ki telefonunuzun işletim sisteminden kaynaklı sorunsa sorunu bu şekilde çözebiliyorsunuz. Fakat eğer telefonu düşürdüyseniz ve fiziksel bir sorun varsa o zaman bu çözümler işe yaramayacaktır. Bu durumda da muhtemel olarak iPhone telefonunuzun dokunmatik panelinde sorun yaşanmış olabilir. Bu sorunu çözmek için servise başvurmanız gerekebilir.