Iphone SIRIDE Açık Çıktı

tarafından
546
Iphone SIRIDE Açık Çıktı

Iphone akıllı telefonlarınızda ve Ipad tabletlerinizde kullanabileceğiniz; son zamanların oldukça popüler programlarından biri olan Sirri uygulaması, güvenlik açıklarına sebebiyet vererek, kişisel bilgilerinizin kolaylıkla erişilmesine izin verebiliyor. Iphone 6S ve 6S Plus cep telefonlarında dijital asistan olarak kullanabileceğiniz ve sesli komut vererek, telefonunuzun alarmını kurabileceğiniz, internetten istediğiniz bilgiye ulaşabileceğiniz ya da sesli arama yapabileceğiniz bu programı kullanırken dikkatli davranmanız, güvenliğinizin açısından oldukça önemli bir yer teşkil ediyor.

Yalnızca IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabileceğiniz bu programı; Ipad tabletleriniz ya da Iphone telefonlarınızdan ayarlar menüsüne tıklayarak, kolaylıkla aktif hale getirebiliyorsunuz. Üstelik ayarlar menüsü üzerinde dil seçenekleri üzerinden Kadın ya da Erkek cinsiyet seçiminde bulunarak, sesli komut işlemlerinizin daha iyi sonuç vermesini de sağlayabiliyorsunuz. Klavye kullanmadan, sesli komut yöntemi ile zaman kazandıran bu uygulama; ne yazık ki son zamanlarda gündeme gelen güvenlik açıkları nedeniyle birçok kişi tarafından kullanılmamaya başlandı. Her ne kadar milyonlarca Iphone kullanıcısı tarafından beğeniyle karşılansa ve Beyaz Show gibi eğlence programlarına dahil olsa bile dijital asistan; kişisel bilgilerinizin 3. Kişilerin eline geçmesine izin verdiği için son günlerde gündeme bomba gibi düşmeyi başardı. Iphone şifrenizin kırılmasına kadar pek çok açığın çıkmasına neden olan uygulama, IOS 9,3 ve IOS 9.3.1 sürümlerini kapsıyor. Bu durum fotoğraflarınıza da kolaylıkla ulaşılmasına izin vererek, kişisel bilgilerinize ve rehberinize erişilmesini sağlıyor.

Iphone Siride Açık Çıktı

Iphone Siride Açık Çıktı

Youtube kullanıcısı tarafından ortaya atılan bu açık, şu şekilde gerçekleşiyor: Iphone Sirri, Twitter üzerinden arama yapılmasına ve e-posta üzerinden ilerleyen bir sürecin başlamasına olanak tanıyor. E-posta uzantısına force tap ile dokunulduğu takdirde telefonunuzdaki rehbere erişim sağlanıyor. Karşınıza çıkan Mevcut Kişilerime Ekle seçeneğini seçtiğiniz ve Yeni Bir Kişi Ekle dediğiniz zaman; bu kişiye yeni bir fotoğraf ekleyebildiğiniz gibi telefonunuzdaki tüm fotoğrafları da erişime açabiliyorsunuz. Kısacası tüm fotoğraflarınız, kısa ve kolay işlemler ile karşı taraf tarafından kolaylıkla görüntülenebiliyor. Güvenlik konusunda oldukça iddialı olan bir markanın, böyle bir hata yapması, kullanıcılar tarafından son zamanlarda en çok eleştirilen konular içerisinde yer almaya devam ediyor.