iPhone Siri Ses Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
450
iPhone Siri Ses Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone akıllı telefonların rakiplerinden ayrılan birçok özelliği mevcut. Genelde uygulama ve erişilebilirlik alanında dikkat çeken bu özellikler sayesinde iPhone satış rakamlarının hala büyük oranda zirvede olduğu biliniyor. Serinin ilk telefonundan bu zamana kadar sunulan bu ayrıcalıklı özelliklerin devam ettiği ve sürekli yenilendiği de biliniyor. Bu özellikler arasında en farklı olan ve belki de ilk defa iPhone tarafından kullanılan özellik ise Siri. Kullanıcıların telefon asistanı olan Sisi aslında Windows istemlerinde kullanılmaya başlanan Cortana sistemine benziyor. Telefona Siri aracılığıyla sesli komut verebiliyorsunuz. Bu sayede istediklerinize anında ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Siri bir nevi sohbet aracı olarak da kullanılabiliniyor. Sizin sorduğunuz sorulara tam anlamıyla olmasa da cevap verebiliyor. iPhone telefonların en büyük farklarından biri olarak gösterilen Siri bu şekilde birçok kullanıcının beğenisini kazanmayı da başardı. Tabi bununla beraber zaman zaman Siri sistemlerinde de sorunların yaşandığı biliniyor. Sistemde en sık yaşanan sorun ise ses gelmeme sorunları. Zira siz Siri ile sesli komut ve ses karşılama işlemini kullansanız dahi bu durumlarda sistemden ses gelmiyor. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz daha detaylı bakalım.

  • Siri sorunu genelde yazılımlardan kaynaklı bir sorun olarak dikkat çekiyor. Yani Apple yeni iOS beta güncellemelerini yayınladığı zaman ya sizin yükleme işleminde yaptığınız bir hatadan ya da güncelleme beta sürümü olduğu için sistemde yaşanan bir arızadan dolayı Siri yazılımı bozuluyor. Bu gibi durumlarda da ses gelmeme sorunu yaşıyorsunuz. Siri üzerinde yaşanan bu sorunu çözmek için mutlaka önce yazılım sorununu çözmemiz gerek.
iPhone Siri Ses Gelmeme

iPhone Siri Ses Gelmeme sorunu nasıl çözülür

  • Yazılım sorununu çözmek için ise tek bir yolumuz var iPhone sistemimizi sıfırlamak. Bu işlem yazılımsal olarak sistemde yer alan tüm hataların çözülmesine ve temiz bir kurulum yapılmasına olanak sağlayacaktır. Bunun için öncelikle ayarlar menüsüne giriyor ve buradan da genel ayarlar kısmına giriyoruz. Genel ayarlar kısmından ise tüm verileri sıfırla deyip Apple ID şifremizi giriyoruz. Bu işlemden sonra telefonumuzun sıfırlaması başlatılıyor. Telefonu bu işlemden önce yedeklemeyi de unutmayın.