iPhone & iPad Cihazlarında Wi-fi Sorunu ve Çözümü

tarafından
584
iPhone & iPad Cihazlarında Wi-fi Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere genel iPhone ve iPad cihazları için yaşanan Wi-fi sorununa çözümler ürettik. Çok sayıda kişinin kabusu haline gelmiş olan iPhone Wi-fi sorunu içinden çıkılamaz bir hal almasıyla kullanıcıları çeşitli arayışlar içerisinde soktuğu görülmektedir. Kullanıcıların bu duruma düştükleri zaman ilk bakındıkları nokta ise, telefonun tüm özelliklerini ve performanslarını kontrol etmesidir. Ne gariptir ki, hiç bir sorunu olmadığı halde birden bire Wi-fi özelliğinin sorun çıkarması kullanıcılar tarafından şaşkınla karşılanmaktadır. Bunların dışında, cihazınızı açıp kapatmanız veya modem ayarlarına reset atmanız üzerine bu durumlarla karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Aşağıda belirttiğimiz yöntemler ile bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz.

iPhone Cihazlarında Wi-fi Sorunu ve Çözümü

iphone wifi sorunu ve çözümü

1. Cihazınızın ağ ayarlarını temizleyerek yeniden bağlanmayı deneyin. Bunun için izlenilecek yol; Ayarla > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını uygulayın.

2. Cihazınız bu işlemden sonra, kendini yeniden başlatacaktır. Cihazınız açılır açılmaz, şifrenizi tekrar giriş yaparak modeme bağlanmayı deneyin. iPhone cihazınızda ki wi-fi sorununun kalkması gerekmektedir.

3. Olur da cihaz aynı sorun ile karşılaşırsa, yukarıdaki işlemleri tekrar uyguladıktan sonra 30-35 saniye boyunca cihazınızı kapalı tutun ve açarak modeme tekrar bağlanmayı deneyin.

4. Yaptığınız işlemler üzerine cihazınız hala modeme bağlanmamak ta ısrar ederse, modeminizin arkasında bulunan reset tuşu ile modeminizi sıfırlayarak, cihazınızı da yukarıda ki işlemleri tekrar uyguladıktan sonra yeniden başlatarak modeme bağlanmayı deneyin. (Modemin resetlenmesi halinde modem sıfırlanacağı için giriş bilgilerini girmeniz gerekebilir. 192.168.1.1 veya 1.2 protokolünü kullanarak modem arayüzüne bağlanıp modem ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz)

Son madde’de verdiğimiz yöntemi yaptığınız taktir de iPhone cihazınızın Wi-fi sorunu tamamen çözülmüş bir şekilde modeme bağlanabilmesi gerekmektedir. Eğer olur’da tekrar bu tür bir sorun ile karşılaşırsanız ne yazık ki, yukarıda verdiğimiz tüm işlemlere tekrar maruz kalabilirsiniz. Eğer olur’da yukarıdaki tüm işlemleri yaptığınız halde halen Wi-fi ile bağlantı sağlayamıyorsanız, büyük ihtimalle modemden kaynaklanan bir sorundan ötürü bağlantı kuramıyorsunuz’dur. İnternet sağlayıcı firma ile görüşerek bu sorunu giderebilirsiniz.