iPhone İle Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

tarafından
577
iPhone İle Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

Apple’ın en başarılı ürünlerinden biri olan iPhone serisi akıllı telefonlar artık sadece Apple’ın başarılı ürünlerinden biri olarak değil dünyanın en başarılı akıllı telefon ürünlerinden biri olarak gösteriliyor. Gerek telefonda ye alan özellikler gerekse de telefonun Siri ve benzeri erişilebilirlik teknolojileriyle bir asistan görevi görmesi aslında iPhone serisinin bu kadar çok beğenilmesinin ana nedenleri arasında gösterilebilir. Haliyle bu kadar beğenilen telefonların bir seri haline getirilmesi de beklenen bir davranış olarak gösterilebilir. Bu noktada yakın zamanda serinin 7.telefonu iPhone 7’nin de piyasaya çıkacağını biliyoruz. Tabi her sene olduğu gibi yeni seride de birçok özelliğin değişmesi planlanıyor. Özellikle yeni işletim sistemiyle beraber gereksiz uygulamaların kullanıcıların cihazlarında boşuna yer kaplaması sorunu giderilecek. Artık kullanıcılar istemedikleri ya da gereksiz gördükleri iPhone uygulamalarını kaldırabilecek ve böylelikle telefonda yer kazanılmış olacak. Yeni serilerde bu sorun gelen işletim sistemi güncellemesiyle giderilecek. iPhone telefonun iOS 10 serilerini kullanan kullanıcılar için bu işlem için birkaç küçük işlem yapmak yeterli olacak. Bu sayede birkaç ayar yaparak iPhone ile beraber gelen ve kullanmadığınız uygulamaları kaldırabileceksiniz. Tüm bu silme işlemleri için hangi ayarların yapılacağını ise daha detaylı ele alalım.

  • Öncelikle şunu belirtelim, iPhone ile beraber gelen stok programların bazılarını direk kaldırabiliyorsunuz. Fakat siz programları kaldırsanız dahi aslında bu programlar sadece görüntü menüsü üzerinden kaldırılıyor. Yani arka planda uygulamalar kaldırılmıyor. Bunun dışında diğer programlar içinde eski sistemlerde kaldırma seçeneklerinin bulunmadığını da belirtelim.
iPhone uygulamalarını nasıl sileriz

iPhone uygulamaları silme

  • iOS 10 işletim sistemiyle beraber ise bu sorun ortadan kalkıyor. Bunun için öncelikle iOS 10 beta sürümünü indirmeniz gerekiyor. Telefonunuzu beta sürümüne yükselttikten sonra ise tek yapmanız gereken kaldırmak istediğini iPhone uygulamasının üzerine gelip kaldırma işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Standart uygulama kaldırma işleminde olduğu gibi uygulamaları kaldırmanız yeterli olacaktır. Bu kez arka planda uygulamanın dosyaları da kalmayacak. Doğrudan uygulamaları silmiş olacaksınız. Yeniden yükleme yapmak istediğinizde ise App Store üzerinden uygulamayı indirip yüklemeniz gerekiyor.