iPhone Görüşmelerde Ses Sorunu ve Çözümü

tarafından
388
iPhone Görüşmelerde Ses Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere iPhone cihazlarında görüşme esnasında oluşan ses sorununa çözümler sunacağız. Dünya’nın en kaliteli 2 akıllı telefon üreticisinden biri olan iPhone yüksek performans ve sadeliği ile tüm serilerinde başarı yakalamış ve iPhone tutkunları tarafından beğenilerek tercih sebebi olmuştur. Fakat iPhone’de çıkan bazı sorunlar kullanıcıları çileden çıkaracak şekilde kullanıcılarını sürekli farklı arayışlar içerisine sokmaktadır.

Her akıllı telefonda da oluşacak olan sorunlar gibi iPhone serilerinde de sıkça sorunlar yaşanmaktadır. Özellikle de kullanım ömrüne dayalı zaman geçtikçe sıkıntılarda yavaş yavaş meydana gelmektedir. iPhone kullanıcılar tarafından sıkça dile getirilen sorunlar arasında Görüşmelerde ses sorunu vakası yaşanmaktadır. Kullanıcıların şikayeti aramalarda hiç bir sıkıntı yaşanmazken, konuşma esnasında sesin gidip gelmesi ve parazitlenmesi gibi sorunların meydana geldiğini dile getirmektedirler. Eğer sizlerde bu tür sorunlar yaşıyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

iphone ses sorunu

iPhone Görüşme Esnasında Ses Sorunu ve Çözümü

  • Kulaklık takılı olmadığı anda ekrandaki zil sesi seviyesinin belirgin olduğuna dikkat edin ve aynı zaman’da ses yükseltme tuşuna basın.
  • Cihazınızın hoparlör kısmı bu sorunu meydana getirebilir. Ekran filmi veya en ufak bir tozlanma bile bu sorunun ortaya çıkmasını sağlamaktadır.
  • Cihazınızın kulaklık girişinde, hoparlör veya herhangi bir kulaklığın takılı olup olmadığından emin olun.
  • Bluetooth uygulamasını tamamen devre dışı bırakın ve daha sonra cihazınızın herhangi bir bluetooth cihazı ile etkileşimde olup olmadığını kontrol edin.
  • Telefon Gürültü Engelleme uygulaması da bazen bu sorunu meydana getirebilmektedir. Devre dışı bırakmak için, Settings > General > Accessibilitiy (Ayarlar > Genel > Erişebilirlik) kısmına gelin ve burada bulunan Telefon Gürültü Engelleme/Phone Noise Cancelation kısmını tıklayarak buradaki özelliği devre dışı bırakın.

Eğer sorununuz halen devam ediyor ise, cihazınızı iPhone yetkili servisine teslim ediniz.