iPhone Açılış Şifresi Nasıl Kırılır?

tarafından
630
iPhone Açılış Şifresi Nasıl Kırılır?

Akıllı telefonlarda güvenliği sağlayabilmek için bir dizi güvenlik önlemi alınıyor. Kullanılan işletim sistemlerinde yazılımsal olarak güvenlik açıklarının kapatılması bunun dışında telefonumu bul gibi uygulamaları ve casus yazılım uygulamalarıyla beraber dışarıdan telefona müdahale edilmesinin engellenmesi gibi birçok ayrıcalığın dışında son olarak cihaz giriş menüsünde, kullanım ekranında ve ana sayfada da şifre kullanımı yapılıyor. Böylelikle birkaç kademeli güvenlik önlemi oluşturulmuş oluyor. Bu durumda da kullanıcıların telefonları başka kişilerin eline geçmiş olsa da iki üç kademeli olan güvenlik önlemleri sayesinde telefonun güvenliği sağlanmış oluyor. Hemen her cihazda kullanılan bu sistemler en çok iPhone telefonlarda tercih ediliyor. Telefonun güvenliğinin sağlanması için özellikle iPhone giriş ekranlarında şifre kullanımına biraz daha önem verildiğini de söyleyebiliriz. Bu durumda telefonun güvenliği da çok daha sağlıklı bir şekilde sağlanmış oluyor. Fakat kullanıcıların bazı durumlarda şifrelerini unutmaları bu güvenliğin tersi bir şekilde işlemesine neden oluyor. Zira unutulan iPhone açılış şifresi telefon kullanıcıları için telefonunun kullanılmaz hale gelmesine bile neden olabilmekte. Yaşanan bu sorunun önüne geçebilmek için ise kullanıcıların tercih edebileceği birkaç yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edileni ise kurtarma işlemi yapmak. Peki, kurtarma işlemini nasıl yaparız? iTunes bunun için gerekli mi? Tüm bu soruların cevaplarına daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle şunu belirtelim bu işlem için iTunes kullanmak gerekiyor. Zira iTunes bu aşamada kullanıcılara büyük bir ayrıcalık sunuyor. Öncelikle iTunes programımızı bilgisayarımıza indiriyoruz. Daha sonra bilgisayar ile iPhone cihazın bağlantısını kuruyoruz. iTunes ile bağlantı kurduktan sonra ise telefonu kapatmaya zorlamamız gerekiyor. Bu işlem için telefonumuzun kapatma tuşuna home tuşuna ses tuşlarına basılı tutuyoruz.
iPhone Açılış Şifresi kırma işlemi

iPhone Açılış Şifresi kırma

  • Bir süre sonra ise kurtarma menüsü ifadesinin ekrana geldiğini göreceksiniz. Bu ifade gelene kadar tuşlara basmaya devam ediyoruz. Kurtarma menüsü geldiğinde ise telefonu kurtar dememiz yeterli olacaktır. Bu işlem sonrasında bir süre yeniden kurulumun yapılmasını bekliyoruz. Ardından işlem son bulmuş ve kilit ekran şifresi kalmış olacak.