iPhone 7’de kulaklık Nasıl Kullanılır?

tarafından
734
iPhone 7’de kulaklık Nasıl Kullanılır?

Apple’ın akıllı telefon serisi olarak bilinen iPhone serisi kısa süre sonra yeni bir eleman daha kazanacak. Geçtiğimi ayalarda duyurulan yeni seri iPhone olarak bilinen iPhone 7 ile beraber biraz daha genişleyecek olan seri bu kez en başarılı telefonuna da kavuşacak gibi. Zira henüz Apple tarafından tanıtılmamış olsa da serinin yeni üyesine ilişkin detaylar bir bir gelmeye başladı. Bu noktada Apple’ın kullanıcılara birçok yenilik sunacağı da düşünülüyor. İlk olarak depolama alanı konusunda 16 GB giriş seviyesi yerine artık 32 GB giriş seviyesi sunacağı düşünülen akıllı telefon devinin bundan dışında ise artık home tuşuna da 3D Touch teknolojisini entegre edeceği düşünülüyor. Tüm bunların dışında gelen bilgilere göre kamera özellikleri de eski serilere göre çok daha başarılı olacak olan modelin bazı fiziksel değişikliklerde alacağı neredeyse kesinleşti. Zira bu noktada yeni seri Apple ürünlerinde artık kulaklık girişlerinin de değişeceği iddia edilmişti. Hem son gelen kutu görseli hem de bu zamana kadar Apple’a yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilere bakacak olursak kulaklık girişleri içinde Apple gerçekten bir değişiklik yapacak. Standart 3,5 mm jak girişinin yerine artık çok daha farklı bir sistem kullanacağı ortaya çıkan Apple’ın yeni kulaklık girişlerinin ise şarj girişine benzer girişler olacağı da iddia ediliyor. Her ne kadar Apple tarafından bir açıklama yapılmasa da artık neredeyse kesinleşen yeni kulaklık girişlerinin de şimdiden büyük oradan merak konusu olduğunu da söylemek gerekiyor. Peki, ama şimdiye kadar gelen görsellere bakacak olursak Apple’ın yeni akıllı telefonunun kulaklık kullanımı nasıl yapılacak? Daha detaylı ele alalım.

  • Hemen belirtelim iddialara göre Apple bu sistem için kullanıcılara özel bir kulaklık verecek. Girişi değişecek olan kulaklıklar doğrudan yeni modele takılıp kullanılabilecek. Bunun dışında telefona kendi kulaklıklarını takmak isteyen ya da Apple kulaklıkların farklı bir modeli kullanmak isteyen kullanıcılar için de farklı bir çözüm olacak.

iPhone-7-kulaklık-girişi

  • Henüz telefon tanıtılmadığı için yine iddialara göre telefona başka kulaklık bağlamak için Apple tarafından üretilmiş olan başka bir teknoloji yani dönüştürücüler kullanılacak. Apple tarafından bu dönüştürücülerin kutu içerisinde kullanıcılara verilip verilmeyeceği konusunda da net bir bilgi yok. Zira Apple’ın bu dönüştürücüleri ekstra parça olarak da satabileceği düşünülüyor. Tüm bunlar ise Apple’ın tanıtımından sonra netlik kazanacak.