Cep Telefonları iOS

iPhone 7 Pro Çift Kameralı Mı Geliyor?

iphone-7-camera
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Akıllı telefonlar piyasaya ilk çıktığında, gittiğiniz her yere bir kamera götürebilme fikri eşsiz bir düşünceydi. Bu düşüncenin hayata geçirilmesi ile birlikte, özellikle genç yaştaki kullanıcılar sosyal ağlarda fotoğraf ve video paylaşmadıkları bir hayatı düşünemez hale geldiler.

Akıllı telefon kameraları teknoloji üreticilerine, ürünlerinde daha sofistike fotoğraf teknolojileri kullanmaları gerektiği konusunda artan bir sorumluluk yükledi. Bu durum pazar lideri markalardan olan Apple’ı, kullanıcıların iPhone 7 serisinde yepyeni bir fotoğrafçılık deneyimi yaşayabilmelerine olanak tanıyacak özellikte bir kamera kullanma konusunda teşvik etti.

iPhone 7 serisinin birbirinden farklı özellikte kameralar ile sunulacağı giderek daha muhtemel görünüyor. Bazı analistler, çift kamera teknolojisinin yeni nesil akıllı telefon iPhone 7 için yararlığı olmadığını öne sürdü. Ve bu analiz sonucunun son derece ciddiye alındığı konuşuluyor.

Dünyanın en iyi Apple analisti olarak bilinen Ming-Chi Kuo, son araştırmasında iPhone 7 Pro’da çift kamera teknolojisi kullanılacağını, ancak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın iPhone 6S’te kullanılan kamera teknoloji ile geleceğini belirtti.

Çift kamera teknolojisi görüntü kalitesinde potansiyel büyük gelişmeler sunuyor. Ancak daha önemlisi bu teknoloji ile daha ayrıntılı fotoğraflar çekmek mümkün olabilecek. Çift lens teknolojisinin diğer önemli faydalarından bir tanesi de ışık yakalama özelliğini önemli ölçüde geliştirecek olması. Bu özellik, tek seferde yakalanan ışığın miktarını iki katına çıkartarak karanlık koşullarda daha net fotoğraflar çekebilmeye olanak tanıyacak.

 

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız