Cep Telefonları iOS

iPhone 7 Kurtarma Modundan Nasıl Çıkarılır?

iphone-7-yenilikleri
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Akıllı telefon üretimi konusunda en başarılı firmalardan biri olan Apple, bu sene uzun süredir beklenen yeni seri akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. iPhone 7 akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesinin hemen ardından ise telefonun içerisinde yer alan özellikler merak konusu olmaya başladı. Zira telefonda eski serilere göre birçok yeni özellik bulunuyor. Telefonun bu şekilde değişen özelliklerinden birisi de Home tuşu. iPhone 7 serisi için en büyük değişikliklerden biri olarak gösterilen dahili dokunmatik Home tuşu telefonda birçok ayarın değişmesine de neden olmuştu. Bu ayarlardan birisi de kurtarma modu ayarları. Peki, tüm bu ayarlar nasıl yapılır daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle kurtarma moduna nasıl girebileceğinizden bahsedelim. Değişen Home tuşu ile beraber artık kurtarma menüsüne girmek için Home tuşu kullanılmıyor. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak telefonunuzu kablo ile iTunes’in açık olduğu bilgisayara bağlamak ve hemen ardından ise “uyandırma tuşu + ses açma tuşu” kombinasyonunu yapmak. Bu işlemden sonra telefonda ekranda Apple logosu görüntülenene kadar beklemeniz gerekli. Bu şekilde kurtarma moduna giriş yapmış oluyorsunuz.

iphone-7-kurtarma-modu

  • Şimdi gelelim kurtarma modundan nasıl çıkış yapacağınıza. Bu işlemi yapmak içinde yine yapmanız gereken öncelikle “uyandırma tuşu + ses kısma” tuşuna basmak. Tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra yine Apple logosunu görene kadar beklemeniz gerekli. Ardından ise telefon yeniden kilit ekranına dönecektir.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız